Steam zakończy wsparcie dla starszych systemów Windows. Valve podało datę

Mikołaj Ciesielski
2023/03/28 12:00
1
0

Gracze będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji.

Niewykluczone, że Steam doczeka się w najbliższym czasie dwóch nowych funkcji. Tymczasem Valve podzieliło się informacją, która z pewnością nie przypadnie do gustu graczom korzystającym ze starszych wersji systemu Windows. Firma zapowiedziała bowiem, że już za kilka miesięcy zakończy wsparcie dla wybranych systemów operacyjnych Microsoftu.

Steam zakończy wsparcie dla starszych systemów Windows. Valve podało datę

Steam zakończy wsparcie dla systemów Windows 7 i Windows 8

Na oficjalnej stronie pomocy technicznej pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że 1 stycznia 2024 roku Steam przestanie wspierać systemy operacyjne Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1. Gracze – którzy będą chcieli dalej korzystać z platformy Valve oraz zakupionych na niej gier i innych produktów – będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji.

Najnowsze funkcje Steama bazują na wbudowanej wersji Google Chrome, które nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steama będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows, obecnych tylko w systemie Windows 10 i nowszych – czytamy w komunikacie.

GramTV przedstawia:

Ilu graczy będzie zmuszonych do zaktualizowania systemu do nowszej wersji? W lutym Valve opublikowało raport, z którego dowiadujemy się, że z systemów Windows 7 oraz Windows 8.1 korzysta odpowiednio 1,53% i 0,34% użytkowników Steama. Warto także pamiętać, że Microsoft w styczniu tego roku również zakończył wsparcie dla wspomnianych systemów.

Komentarze
1
bukimi
Gość
28/03/2023 16:34

Mojego laptopa nie da się zaktualizować do Windows 10, a można na nim grać nie tylko w starocie.

To kolejny raz pokazuje bezsens bibliotek online.