Steam uruchomia oficjalną obsługę kontrolerów PlayStation. Sprawdźcie jak to działa

Krzysztof Żołyński
2023/11/21 23:05
2
0

W końcu także użytkownicy kontrolerów do PlayStation będą mogli łatwo znaleźć gry na Steam z ich obsługą.

Gracze używający kontrolerów dedykowanych konsoli Xbox od dawna mogli sprawnie używać ich grając w produkcje kupowane na Steam. Jest to możliwe dzięki wyraźnemu oznaczeniu gier obsługujących pady sygnowane logiem Xboxa. Niestety właściciele kontrolerów od konkurencyjnej konsoli Sony nie mieli tak łatwo, ale właśnie się to zmienia.

Steam uruchomia oficjalną obsługę kontrolerów PlayStation. Sprawdźcie jak to działa

Najnowsza aktualizacja przynosi istotną zmianę, dzięki której gry będą sortowane pod kątem używanego przez gracza kontrolera. Dodatkowo będzie możliwość ręcznego przypisania do danego typu pada. Odpowiednie informacje o kompatybilności z kontrolerami pojawią się także w bibliotece z grami, a więc będzie łatwo rozpoznać czy gra współpracuje z naszym ulubionym padem. Zmiany mają być wprowadzone również w trybie Big Picture.

Steam w końcu uruchamia oficjalną obsługę kontrolerów PlayStation

Może się wydawać dziwne, że firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży gier na PC, przejmuje się takimi rzeczami jak kontrolery. Jednak kiedy zerkniemy na statystyki, staje się jasne, że to ważne z punktu widzenia biznesowego. Z danych Steam wynika, że 12 procent wszystkich aktywnych graczy na platformie regularnie korzysta z kontrolera innego niż klawiatura i myszka. Okazuje się, że gwałtownie przybywa grających, posługujących się padami do konsol. Jeszcze cztery lata temu miało miejsce zaledwie 99 mln sesji gier z użyciem takich kontrolerów, ale w tym roku liczba ta sięgnęła ponad trzech miliardów.

GramTV przedstawia:

Ponadto mimo rozpowszechnienia klawiatury i myszy wśród posiadaczy komputerów PC, istnieją określone grupy graczy, preferujących pady. Dotyczy to przede wszystkim wielbicieli gier piłkarskich, samochodowych, zręcznościowych i jak się okazuje również RPG.

Komentarze
2
beetleman1234
Gramowicz
22/11/2023 08:24

Trochę dziwnie opisują gry tymi kontrolerami. Taki Death Stranding jest opisany, że obsługuje "Kontrolery DualSense", a Hogwart's Legacy, że "Kontrolery Playstation". Wszystko spoko, ale DS obsługuje też DualShocka 4, więc nie bardzo rozumiem czemu tylko DualSense jest wypisany.

Headbangerr
Gramowicz
22/11/2023 07:04

Kontrolery PS5 i tak są już (do pewnego stopnia) przez Steam obsługiwane.

Zawsze jednak może być lepiej.