Star Wars: KOTOR Remake z problemami? Produkcja została rzekomo „wstrzymana”

Mikołaj Ciesielski
2022/07/27 07:35
0
0

Jason Schreier dzieli się niepokojącymi wieściami dotyczącymi odświeżonej wersji Star Wars: Knights of the Old Republic.

Star Wars: KOTOR Remake z problemami? Produkcja została rzekomo „wstrzymana”

We wrześniu 2021 roku podczas prezentacji PlayStation Showcase doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Star Wars: KOTOR Remake. Niestety od tamtej pory deweloperzy ze studia Aspyr Media nie publikowali nowych materiałów ze wspomnianej produkcji, a do sieci trafiały jedynie nieoficjalne doniesienia dotyczące m.in. systemu walki. Tymczasem niepokojącymi informacjami na temat projektu podzielił się Jason Schreier, znany insider i dziennikarz, który zdradza, że Star Wars: KOTOR Remake zmaga się z poważnymi problemami.

Star Wars: KOTOR Remake zadebiutuje najwcześniej w 2025 roku?

Na łamach Bloomberga Schreier informuje, że Star Wars: KOTOR Remake powstaje od około trzech lat, a 30 czerwca deweloperzy z Aspyr Media przygotowali pokazowy wycinek wspomnianej produkcji i zaprezentowali tytuł partnerom z Lucasfilm i Sony. Zespół miał być bardzo podekscytowany i zadowolony ze swojej pracy, dlatego – jak twierdzi osoba związana z projektem – wszyscy byli „zszokowani” tym, jak rozwinęła się sytuacja.

W kolejnym tygodniu ze studia zwolnieni zostali bowiem Brad Prince (dyrektor projektowy) oraz Jason Minor (dyrektor artystyczny). Panowie niestety nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz do sprawy, ale Minor za pośrednictwem mediów społecznościowych zasugerował, że zwolnienie było „niespodziewane”.

Z artykułu opublikowanego przez Jasona Schreiera dowiadujemy się również, że szefostwo Aspyr Media miało poinformować deweloperów, że zaprezentowany przez nich fragment produkcji „nie jest tym, do czego dążyli”. Dwie osoby, które miały uczestniczyć we wspomnianej prezentacji, poinformowały natomiast, że Star Wars: KOTOR Remake zostanie „wstrzymany”.

Jedna z osób związanych z projektem twierdzi również, że we wspomniane demo włożono „nieproporcjonalnie dużo czasu i pieniędzy”, a całość nie sprostała oczekiwaniom. Ponadto na początku produkcji Aspyr Media miało również rzekomo przekazać „pracownikom i partnerom”, że gra zostanie wydana do końca 2022 roku, ale zdaniem deweloperów produkcja będzie mogła ukazać się na rynku dopiero w 2025 roku.

Jason Schreier podkreśla, że obecnie dalsze losy Star Wars: KOTOR Remake są niejasne. Niewykluczone jednak, że projekt zostanie przekazany deweloperom ze studia Saber Interactive, którzy od maja tego roku pomagają Aspyr Media w pracach nad grą.

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars: KOTOR Remake zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5. Sony zadbało jednak jedynie o czasową ekskluzywność, dlatego możemy spodziewać się, że tytuł z czasem pojawi się również na Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy jednak nawet przybliżonej daty premiery gry.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!