Star Wars Jedi: Fallen Order 2 tylko na next-geny? Gra ma ominąć PS4 i XONE

Mikołaj Ciesielski
2022/04/28 08:25

Jeff Grubb nie ma dobrych wieści dla posiadaczy starszych konsol Sony i Microsoftu, którzy czekają na kontynuację Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 tylko na next-geny? Gra ma ominąć PS4 i XONE

Według najnowszych doniesień już w przyszłym miesiącu mamy doczekać się oficjalnej zapowiedzi Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Tymczasem w sieci pojawiły się informacje, które z pewnością nie spodobają się użytkownikom PlayStation 4 i Xbox One, którzy czekają na kontynuację Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment. Zdaniem Jeffa Grubba – znanego branżowego dziennikarz i insidera – wspomniana produkcja nie zadebiutuje na konsolach ósmej generacji Sony i Microsoftu.

Grubb informuje (w 42:40 minucie materiału), że Star Wars Jedi: Fallen Order 2 powstaje wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S i z pewnością komputerach osobistych. Warto wspomnieć, że insider podzielił się podobnymi informacjami na temat nowej odsłony serii Need for Speed, co mogłoby wskazywać, że Electronic Arts zamierza powoli odchodzić od wydawania gier na obie generacje jednocześnie i skupić się na dostarczaniu produkcji na najnowsze platformy.

Oczywiście powyższe rewelacje nie doczekały się komentarza ze strony Electronic Arts oraz deweloperów z Respawn Entertainment, co nie powinno nikogo dziwić, skoro wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Choć Grubb uważany jest za wiarygodne źródło informacji, to jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do przedstawionych doniesień z dystansem.

Na koniec przypomnijmy, że pierwsza część Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutowała na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w listopadzie 2019 roku. W czerwcu ubiegłego roku produkcja Respawn Entertainment doczekała się również wydania na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, które oferuje m.in. ulepszoną oprawę wizualną oraz możliwość zabawy w rozdzielczości 4K.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Shu
Gramowicz
28/04/2022 12:40

No i bardzo dobrze. Wszystkie gry wydawane po premierze nowej generacji powinny omijać poprzednią. No chyba, że jest to technicznie niemożliwe - np. studio nie miało do dyspozycji dev-kitów. Tylko w ten sposób branża ma szansę na odpowiedni rozwój.