STALKER 2 zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy potwierdzają premierę gry (Aktualizacja)

Radosław Krajewski
2022/12/29 20:05

GSC Game World gotowe jest pokazać fragmenty rozgrywki ze swojej nadchodzącej gry.

Aktualizacja: Zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki ze STALKER 2 jest już dostępny. Materiał zobaczycie poniżej

Oryginalna wiadomość: Wojna na Ukrainie znacząco opóźniła pracę nad STALKER-em 2. Deweloperzy z GSC Game World nie zdążyli dokończyć gry na ten rok, ale prace najwyraźniej przebiegają prawidłowo i studio właśnie podzieliło się nowym zwiastunem swojej gry. Materiał ma zawierać również fragmenty rozgrywki, na których będziemy mogli sprawdzić, jak zmieniła się gra od ostatniego oficjalnego materiału, który pojawił się ponad półtora roku temu. Nowy zwiastun zobaczycie poniżej już o 20:00 czasu polskiego.

STALKER 2 zaprezentowany na nowym zwiastunie. Twórcy potwierdzają premierę gry (Aktualizacja)

Kilka świeżych informacji zdradza również sam opis zwiastuna, który ujawnił, że STALKER 2 to gra z „ogromnym, otwartym światem bez żadnych granic z nieliniową fabułą”. Produkcja napędzana jest przez Unreal Engine 5.

GramTV przedstawia:

Pomimo wcześniejszych doniesień o dużych problemach z produkcją gry i opóźnieniu daty premiery nawet na 2025 rok, GSC Game World planuje wypuścić swój najnowszy tytuł w 2023 roku. Studio podało, że premiera STALKER-a 2 zaplanowana jest na przyszły rok i gra pojawi się na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox Series X/S. Warto przypomnieć, że w dniu premiery STALKER 2 będzie dostępny w Xbox Game Pass.

STALKER 2 – nowy zwiastun

Komentarze
7
Yarod
Gramowicz
30/12/2022 14:45
prostik napisał:

Przecież zawsze tak było w Stalkerach

Yosar napisał:

Znacznie gorzej by było jakby mówili z jakimś wschodnim akcentem.

True. Trailer zresztą robiony jest w stylu "międzynarodowym" jak i cała gra, więc stąd ten akcent  Natomiast zawsze można było w Stalkerach włączyć oryginalny dubbing, co szczerze polecam. Tu pewnie będzie identycznie. Ewentualnie jakbyś chciałbyś "filmowym hardcorem" to jeszcze dubbing Mirosława Utty, swoją drogą jestem ciekaw czy będzie ta opcja :D

prostik
Gramowicz
30/12/2022 13:55
Yosar napisał:

Znacznie gorzej by było jakby mówili z jakimś wschodnim akcentem.

Przecież zawsze tak było w Stalkerach

Yosar
Gramowicz
29/12/2022 22:57
prostik napisał:

Nie ma to jak słowianie przemawiający z perfekcyjnym brytyjskim akcentem :D

Znacznie gorzej by było jakby mówili z jakimś wschodnim akcentem. Taki udawany język oryginalny brzmi fatalnie. Jak źle to brzmi imho ... to wyobraźmy sobie dubbing w którym ktoś mówi po polsku z ukraińskim akcentem udając że jest Ukraińcem mówiącym po ukraińsku. Masakra, ani to po polsku, ani to po ukraińsku.

Wiadomo, że w grze będzie ukraiński dubbing i dla odpowiedniego klimatu będzie sobie można włączyć.

A co do trailera wygląda to tak jak ma Stalker wyglądać. Podjarany może nie jestem, ale zainteresowany i owszem. Jedyne czego sobie życzę to jak najmniej poważnych bugów na premierę. Co trapi tę serię niestety od początku.

prostik
Gramowicz
29/12/2022 21:14

Nie ma to jak słowianie przemawiający z perfekcyjnym brytyjskim akcentem :D

Yarod
Gramowicz
29/12/2022 20:18

Ogólnie jaram się, to mój klimat a we wszystkie części plus modyfikacje zgrałem setki godzin.

Ale jest kilka rzeczy które mnie martwią:

- przeciwnicy (poza mutkami) to gąbki na kule (oby to tylko trailer)

- cisną z tą noosferą - ogólnie przez dekadę wytworzyło się kilka "uniwersów" i ten z noosferą choć chyba uważany za kanoniczny to nie jest wcale najpopularniejszy i mnie akurat nie pasuje

- wątpię czy pojawi się tyle mechanik które wprowadził np. Dead Air czy Anomaly choć gdzieś czytałem że przynajmniej przed tą zasraną wojną devki trzymali dość mocny kontakt ze społecznością (w końcu przy wymienionych przeze mnie modach pracowali oryginalni twórcy)

- no i najważniejszy: jak ktoś napisał już niżej jeden z deweloperów już zginął, trzymam kciuki za chłopaków i dziewczyny z GSC żeby przeżyli tę cholerną wojnę i tworzyli nadal jak najwięcej.

Na pohybel ruskim sk.....

JakiśNick
Gramowicz
29/12/2022 16:01

Artykuł o zwiastunie, którego nie ma.

Ciekawe czy potem będzie drugi o zwiastunie, który jest XD

wolff01
Gramowicz
29/12/2022 14:51

W ostatnich dniach na bachmuckim froncie zginął Volodymyr Yezhov, jeden z developerów Stalkera.