STALKER 2 zadebiutuje dopiero za kilka lat? Gra może nie ukazać się nawet w 2024 roku (Aktualizacja)

Radosław Krajewski
2022/09/22 15:19

Nie planujcie szybkiego powrotu do Zony.

Aktualizacja: Jedna z pracownic studia GSC Game World zaprzeczyła poniższym doniesieniom, że gra zostanie kolejny raz opóźniona.

STALKER 2 zadebiutuje dopiero za kilka lat? Gra może nie ukazać się nawet w 2024 roku (Aktualizacja)

Oryginalna wiadomość: Niedawno pojawiły się informacje, że Microsoft anuluje preordery STALKER-a 2, zwracając pieniądze klientom. Sugerowało to, że GSC Game World nie zdąży z ukończeniem swojej gry w 2023 roku. Teraz redaktor naczelny iXBT, Witalij Kazunow, powołując się na swoje źródła ujawnił, że na drugą część Stalkera możemy poczekać nawet do 2025 roku.

GSC Game World ma problemy przy produkcji STALKER-a 2

Według informatora związanego z GSC Game World produkcja wciąż jest w powijakach i obecnie jest na etapie „permanentnej naprawy”. Wielu pracowników opuściło studio około pół roku temu po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Źródło podaje, że nie pozostawili po sobie żadnej dokumentacji i deweloperzy muszą przerabiać dotychczasowo wykonaną pracę lub opracowywać niektóre elementy od nowa. Przez dużą rotację personelu, opisywane problemy jeszcze bardziej się nasilają.

GramTV przedstawia:

STALKER 2 miał zadebiutować na rynku w 2023 roku. Ostatnie plotki o kolejnym przesunięciu premiery gry zostały zdementowane przez GSC Game World. Nie wiadomo więc, czy studio jednak dotrzyma planowanej premiery na przyszły rok, czy też będą potrzebowali jeszcze więcej czasu na dopracowanie gry.

Komentarze
2
Komandor1791
Gramowicz
Ostatni czwartek

W kontekście tego co dzieje się na Ukrainie problemy są jak najbardziej zrozumiałe. Trzymam kciuki za twórców i życzę zdrowia im i ich rodzinom.

Yarod
Gramowicz
Ostatni czwartek

No szkoda... przyjdzie znów odpalić Anomaly...