STALKER 2 – polski dubbing zastąpi rosyjski? Społeczność przygotowała petycję

Mikołaj Ciesielski
2022/04/06 16:30

Gracze proszą deweloperów z GSC Game World, by zrezygnowali z rosyjskiej lokalizacji i przygotowali pełną polską wersję językową.

STALKER 2 – polski dubbing zastąpi rosyjski? Społeczność przygotowała petycję

W wyniku inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, prace nad STALKER 2 zostały wstrzymane, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że twórcy będą wkrótce kontynuować rozwój produkcji w Czechach. Tymczasem, jak zauważył portal centrumzony.pl, na stronie change.org pojawiła się petycja, w której fani serii STALKER zachęcają deweloperów ze studia GSC Game World, by zrezygnowali z rosyjskiej wersji językowej i zamiast niej przygotowali pełną polską lokalizację.

Jest jeszcze jedna sankcja, która jest na poziomie odłączenia Rosji od SWIFT. Odmowa pełnej lokalizacji rosyjskiej i zastąpienie jej pełną polską. To Polacy aktywnie pomagają Ukraińcom od pierwszego dnia wojny. A taki krok ze strony ukraińskiego studia byłby w stu procentach miły dla całej polskiej, a zarazem ukraińskiej publiczności. Zwłaszcza że rosyjscy blogerzy aktywnie agitują rosyjską społeczność do piractwa” – czytamy na stronie petycji.

W żadnym wypadku nie jest to wymaganie dla GSC Game World. Raczej prośba, a nawet propozycja całej ukraińskiej społeczności stalkerskiej. GSC wykazał już świadomą i aktywną publiczną pozycję, za którą będziemy wspierać studio w każdej decyzji. Dziękujęmy!” – podsumowują organizatorzy petycji.

Cała inicjatywa została zorganizowana przez Andrija Chebankova oraz społeczność Anomal'nyj Prytulok. W chwili pisania tej wiadomości petycję podpisało ponad 3 tysiące osób. Celem jest natomiast zebranie 5 tysięcy podpisów. Jeśli chcecie dołączyć się do akcji, to zajrzyjcie petycji pod ten adres.

Na koniec przypomnijmy, że STALKER 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Produkcja GSC Game World miała zadebiutować na rynku 8 grudnia bieżącego roku, ale jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, prace nad grą są obecnie wstrzymane. Warto również pamiętać, że gra w dniu swojej premiery trafi do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
6
hydro99
Gramowicz
09/04/2022 15:48

Fajnie, ale prawie każdy w PL woli lektora. Nie wolą go tylko ci, co nie grali w poprzednie odsłony i nie wiedzą, że sukces w PL Stalker zawdzięczał właśnie dzięki lektorowi.

Sanders-sama
Gramowicz
07/04/2022 10:37

Przecież to od wydawcy w danym kraju zależy co będzie, a nie od twórców.

Promko
Gramowicz
06/04/2022 20:40

Ja tam jestem przeciwny. Niewiedza ludzi z zachodu skończy się na tym, że w przyszłości, gdy usłyszą polski język będą palcami pokazywać, że ruscy...

alex1112
Gramowicz
06/04/2022 18:39

Jeśli ktoś spoza słowiańskiej grupy językowej chce poczuć "klimat" lokalizacji, to wystarczy Ukraiński. I tak nie odróżni od Rosyjskiego. Rosyjski w zaistniałej sytuacji jest zbędny i niepoprawny politycznie. W Rosji i tak prawie nic nie zarobią. Natomiast Polska lokalizacja była by miłym gestem i np. ja zdecydował bym się na zakup choć ta gra to nie moja bajka.

Ray
Gramowicz
06/04/2022 17:08

Chyba wystarczy, żeby nie było rosyjskiego. Takie podpinanie się "zabierzcie im a dajcie nam" trochę śmierdzi. Swoją drogą to zbyt wielu Rosjan nie ogarnia innych języków, więc jest to pewien cios w społeczność rosyjskich graczy.

Niakadan
Gramowicz
06/04/2022 16:37

Oby nie wyszło tylko lektor najlepszy z Panem 

Mirosław Utta