Prace nad STALKER 2 zostaną wznowione? Twórcy mogą przenieść się do Czech

Mikołaj Ciesielski
2022/03/23 14:50

Wygląda na to, że deweloperzy ze studia GSC Game World przeprowadzą się wkrótce do Pragi.

Prace nad STALKER 2 zostaną wznowione? Twórcy mogą przenieść się do Czech

Na początku miesiąca studio GSC Game World w związku z trwającą wojną na terenie Ukrainy poinformowało o wstrzymaniu prac nad grą STALKER 2. Niewykluczone jednak, że już niedługo twórcy będą mogli wznowić produkcję wspomnianego tytułu. Serwis Vortex informuje, że ukraińscy deweloperzy zamierzają przeprowadzić się do Czech, by to właśnie w tym kraju dokończyć prace nad nową odsłoną serii STALKER.

Pavel Barák z Czeskiego Związku Twórców Gier potwierdził, że studio GSC Game World zgłosiło się do wspomnianego Związku na początku ubiegłego tygodnia. Zgodnie z przekazanymi informacjami deweloperzy rozważali dokończenie prac nad grą STALKER 2 zarówno w Czechach, jak i sąsiednich krajach.

Serwis Vortex zaktualizował jednak oryginalny artykuł o nowe informacje. Portal, powołując się na anonimowe źródło, ujawnił, że studio GSC Game World podjęło ostateczną decyzję o przeniesieniu zespołu do Czech. Deweloperzy mają już znajdować się w Pradze, gdzie pracują nad założeniem działalności gospodarczej.

Na koniec przypomnijmy, że STALKER 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Produkcja GSC Game World miała zadebiutować na rynku 8 grudnia bieżącego roku, ale jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, prace nad grą są obecnie wstrzymane. Warto również pamiętać, że gra w dniu swojej premiery trafi do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!