S.T.A.L.K.E.R. 2 nie kupimy w Rosji. Oficjalne oświadczenie GSC Game World

Maria Wawrzyniak
2022/03/15 22:00
0
0

Przedstawiciele ukraińskiego studia GSC Game World podjęli decyzję zakończenia sprzedaży gry na terenie Rosji.

GSC Game World poinformowało, że gra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl nie jest już dostępna do kupienia w Rosji (podajemy za serwisem Games Radar). Warto jednak zaznaczyć, że rosyjscy gracze, którym udało się złożyć zamówienie przedpremierowe na cyfrową edycję przed jej zniknięciem z dystrybucji otrzymają produkcję w okolicach premiery, o ile ta w ogóle się odbędzie.

S.T.A.L.K.E.R. 2 nie kupimy w Rosji. Oficjalne oświadczenie GSC Game World

Nowe cyfrowe zamówienia nie będą już przyjmowane. Wydania fizyczne natomiast w ogóle nie pojawią się na półkach rosyjskich sklepów. Gracze, którzy złożyli zamówienie na takowe wydanie, mają jedno wyjście: muszą skontaktować się z punktami sprzedaży w Rosji i domagać zwrotu pieniędzy. Studio zaznacza, iż gracze z zamówieniami przedpremierowymi na cyfrową edycję mogą je zwrócić.

Nie jest nam przykro, że tracimy tę część społeczności, która popiera wojnę z Ukrainą. Wiemy, że są ludzie, którzy mają świadomość tego, co się dzieje i wspierają Ukrainę. Niestety, oni również zostaną dotknięci blokadą sprzedaży – rozdzielenie ich od innych jest niemożliwe. (...) To jest nasz ostatni post na portalu społecznościowym VK. Jeśli chcesz nadal śledzić wiadomości na temat tworzonych przez nas gier, możesz zrobić to za pośrednictwem innych stron.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S, a także w usłudze Xbox Game Pass.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!