Sony zmienia strategię i odejdzie od gier-usług? Firma współpracuje z dużymi studiami

Radosław Krajewski
2023/10/31 10:10
2
0

Japońska korporacja chce nadrobić zaległości i zapewnić graczom nowe produkcje od studiów third-party.

Już wcześniej dochodziły nas słuchy, że Sony zmienia swoją strategię po rezygnacji Jima Ryana z funkcji prezesa, odchodząc od gier-usług. W ostatnich latach niemal wszystkie studia należące do Japończyków pracowały nad tego typu grami. To nie spodobało się prezesom Sony, którzy uważają, że to błędny kierunek i studia PlayStation powinny skupić się na doświadczeniach dla pojedynczego gracza. Najwyraźniej Sony już dokonuje reorganizacji pracy w swoich studiach, ale żeby wypełnić luki w kalendarzu wydawniczym, rozpoczęło współpracę z dużymi wydawcami.

Sony zmienia strategię i odejdzie od gier-usług? Firma współpracuje z dużymi studiami

Sony już nie chce gier-usług

Na efekty zmiany strategii w Sony będziemy musieli trochę poczekać. Poszczególne studia będą powoli rezygnować z dalszych prac nad mniej rokującymi projektami, aby skupić się na tworzeniu nowych gier dla jednego gracza. Zanim do tego dojdzie minie kilka lat, dlatego Sony skorzystało ze współpracy ze studiami third-party, takimi jak Sega i Bandai Namco, aby przygotowali dla nich ekskluzywne tytuły.

GramTV przedstawia:

Informator na forum ResetEra przyznał, że Sega ma przygotowywać nową grę z dobrze znanej serii. Na efekt będziemy musieli jednak poczekać przynajmniej cztery lata.

Komentarze
2
MarianPazdzierz
Gramowicz
01/11/2023 21:53

I bardzo dobrze że się wycofali

dariuszp
Gramowicz
31/10/2023 10:40

I dobrze. Szkoda że przez ten durny kierunek tyle osób straciło ostatnio pracę.

Gry usługi nie mają sensu. Bardzo niewiele tytułów daje radę przeżyć a dodatkowo jest to dobry deal dla studia ale kiepski dla graczy. Bo gra usługa to nic innego jak próba wyciągnięcia ekstra kasy od graczy poprzez DLC, season passy i inny crap.

Dodatkowo Sony raczej nigdy nie bawiło się w takie rzeczy i trochę się martwiłem kiedy ktoś coś wspominał o nowym kierunku. Ciesze się że to już koniec.