Sony usunie ponad 1300 produkcji z PS Store. Klienci stracą dostęp do tytułów

Radosław Krajewski
2023/12/04 13:30
1
0

Użytkownicy PlayStation Store stracą ze swoich bibliotek kupione produkcje, które znalazły się na liście do usunięcia.

Przed weekendem niektóre osoby mogły otrzymać maila z PlayStation Store z informacją, że zakupione przez nich produkcje zostaną wkrótce usunięte z ich bibliotek. Klienci bezpowrotnie stracą dostęp do wybranych tytułów bez możliwości ubiegania się o zwrot pieniędzy lub inną formę rekompensaty. Mowa o filmach i serialach Discovery, których licencja wygasa wraz z 31 grudnia 2023 roku. Teraz Sony wydało kolejny komunikat, przedstawiając długą, bo liczącą aż 1300 pozycji listę tytułów, które wkrótce przestaną być dostępne.

Sony usunie ponad 1300 produkcji z PS Store. Klienci stracą dostęp do tytułów

PlayStation Store – lista 1300 usuwanych produkcji

Japońska firma potwierdziła, że materiały zostaną usunięte z bibliotek klientów, którzy zdecydowali się na ich zakup.

Od 31 grudnia 2023 r., w związku z naszymi umowami licencyjnymi na treści z dostawcami treści, nie będziesz już mógł oglądać żadnej z wcześniej zakupionych treści Discovery, a treści zostaną usunięte z Twojej biblioteki wideo.

Pełną listę obejmującą dokładnie 1318 filmów, seriali i programów znajdziecie w tym miejscu. Wśród kasowanych produkcji znajdziemy takie programy, jak Pogromcy mitów, Fani czterech kółek, Salon sukien ślubnych, Jak to jest zrobione, czy Shark Week.

GramTV przedstawia:

Nie jest to pierwszy raz, gdy Sony usunęło niektóre tytuły z PlayStation Store ze względy na utratę licencji. W sierpniu 2022 roku aż 314 produkcji StudioCanal przestało być dostępnych dla klientów w Niemczech i 137 tytułów w Austrii.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
04/12/2023 15:53

Gdyby mieli odrobinę honoru to by zwrócili pieniądze.