Snyder wyjaśnia, jak oglądać Ligę Sprawiedliwości. Cenne wskazówki dla widzów

Radosław Krajewski
2021/03/13 12:20

Reżyser Ligi Sprawiedliwości ujawnił, jak widzowie powinni obejrzeć jego nowy czterogodzinny film.

Snyder wyjaśnia, jak oglądać Ligę Sprawiedliwości. Cenne wskazówki dla widzówLiga Sprawiedliwości Zacka Snydera będzie najdłuższym filmem superbohaterskim w historii. Jeszcze żaden reżyser i żadne studio nie pokusiło się, aby dostarczyć widzom ponad czterogodzinną epopeję o gościach w trykotach. Reżyser przeciera więc nowe szlaki, ale dzięki premierze filmu na VOD, oglądający bez trudu będą mogli zrobić sobie przerwy. Snyder w wywiadzie dla Grace Randolph zdradził, w jaki sposób podzielony jest film i w których momentach najlepiej zrobić przerwę.

Produkcja podzielona jest na sześć rozdziałów oraz epilog, w których otrzymamy konkretne wątki, które warto obejrzeć bez przerywania. Pierwszy akt skupi się na Batmanie, który będzie próbował zjednoczyć tytułową drużynę bohaterów. Rozdział potrwa pół godziny, tak samo jak kolejny zatytułowany The Age of Heroes. Po godzinie seansu Snyder rekomenduje zrobienie sobie krótkiej przerwy. Podaje, że dwa pierwsze rozdziały są wprowadzeniem do głównej historii, zaznajamiając widzów z fabułą.

Kolejne dwa rozdziały przedstawiają najbardziej istotne wydarzenia dla rozwoju opowieści i potrwają 80 minut. Reżyser wskazuje, że po zakończeniu czwartej części warto zrobić sobie przerwę. Snyder wraz z Warner Bros. właśnie w tym miejscu zaplanowali pauzę w seansie kinowym, gdyby film zadebiutował na dużym ekranie. Ostatnie dwa rozdziały oraz epilog trwają 100 minut, które będą wypełnione dynamiczną i efektowną akcją. Snyder nie ma wątpliwości, że warto wytrzymać tyle przed ekranem i obejrzeć je jednym ciągiem. Na samym końcu będą czekać na nas napisy końcowe, które trwają 10 minut.

Snyder zdradził, że podział na rozdziały został bardzo przez niego przemyślany i planował wprowadzenie ich jeszcze do kinowej produkcji z 2017 roku. Studio nie ingerowało w tytuły rozdziałów i reżyser sam mógł je ustalić, aby pasowały do jego pierwotnej wizji.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Ben Affleck jako Batman, Henry Cavill jako Superman, Gal Gadot jako Wonder Woman, Ezra Mille jako Flash, Jason Momoa jako Aquaman, Ray Fisher jako Cyborg, Amy Adams jako Lois Lane, Jeremy Irons jako Alfred Pennyworth, Diane Lane jako Martha Kent, Connie Nielsen jako Królowa Hippolita, J.K. Simmons jako Komisarz Gordon, Ciarán Hinds jako Steppenwolf, Amber Heard jako Mera i Joe Morton jako Silas Stone.

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera pojawi się na HBO Max już 18 marca. Tego samego dnia film zadebiutuje w Polsce na platformie HBO GO.

Komentarze
4
Pankracy666
Gramowicz
19/03/2021 18:03

Dlaczego format obrazu to 4:3....... No litości. 

Popaprany, chory, durny pomysł. 

Headbangerr
Gramowicz
14/03/2021 10:50

Disney+ zrobiłby z tego 10 odcinków po 24 minuty każdy xD

MisticGohan_MODED
Gramowicz
14/03/2021 02:19

4 godziny aż ? Kurde... mają rozmach.

ZubenPL
Gramowicz
13/03/2021 13:10

Lepiej niech da przynamniej do wyboru wersję filmu wykadrowaną do 16:9, bo te proporcje z analogwego Imaxa dziwnie wyglądają na telewizorze.