Shovel Knight powraca! Przygotujcie się na nową odsłonę wielkiego hitu od Yacht Club Game

Krzysztof Żołyński
2024/06/16 12:30
0
0

Wielki hit sprzed kilku lat, gra Shovel Knight doczeka się kontynuacji. Yacht Club Games rozpoczęło prace nad nowym tytułem.

Moda na gry i sprzęt retro kwitnie w najlepsze. Wielu deweloperów podejmuje się produkcji gier stylizowanych na ten klimat, a wiele z nich odnosi prawdziwe sukcesy. Jednak, jeśli chodzi o wspomniane Yacht Club Games, to trzeba przyznać, że spod ich rąk wyszło wiele znakomitych gier tego typu, a perłą w koronie z pewnością jest Shovel Knight.

Shovel Knight powraca! Przygotujcie się na nową odsłonę wielkiego hitu od Yacht Club Game

Shovel Knight powróci w zupełnie nowej odsłonie. Jest zapowiedź Yacht Club Games

Gra rodziła się jako prosty 8-bitowy tytuł, który szukał finansowania na Kickstarterze i wkrótce przekształcił się w fenomen, którym cieszymy się do dziś. Shovel Knight trafiła na w zasadzie wszystkie platformy gamingowe, miała wiele spin-offów i sequeli, a nawet została włączona do Super Smash Bros i walczyła z Kratosem, a także miała wiele innych wcieleń.

GramTV przedstawia:

Później rozwój serii nieco zwolnił, aż do teraz, kiedy Yacht Club Games rozpoczęło obchody 10. rocznicy powstania, publikując specjalny stream, w którym pojawiła się kompletnie niespodziewana zapowiedź. Oglądając poniższy film, dowiecie się, że zespół tego studia już pracuje nad kolejną grą Shovel Knight. Dowiadujemy się również, że nie będzie to tylko prosta kontynuacja, jak to robili w przeszłości. Zamiast tego obiecali, że tytuł ten przeniesie serię „w nowy wymiar” i będzie zawierał „bogatszą mechanikę” zachowując jednocześnie urok poprzedniej edycji i dodatków.

W jakim kierunku zmierza nowa gra? Film jedynie delikatnie sugeruje co może się wydarzyć. Jednak słowa twórców można interpretować na wiele sposobów. Najbardziej oczywistym posunięciem, byłoby przeniesienie gry w środowisko 3D, zwłaszcza że crossovery pokazywały trójwymiarowego rycerza Shovel. Jednak cały jego świat nie otrzymał jeszcze takiego rozwiązania. Wygląda więc na to, że musimy poczekać na kolejne informacje od Yacht Club Game.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!