Serial Fallout nie wyrzuci wydarzeń z gier. Twórcy komentują zamieszanie

Radosław Krajewski
2024/04/18 15:00
1
0

Produkcja Amazona jest kanoniczna z grami, nie tylko tymi stworzonymi przez Bethesdę.

Nie milkną echa premiery serialowej wersji Fallouta od Amazona. Widzowie zachwyceni są produkcją, również wśród największych fanów produkcji. Martwi ich jednak brak dbałości o chronologię wydarzeń. Produkcja od początku zapowiadana była jako kanoniczna z grami, ale niektóre daty wydarzeń zaprezentowanych w serialu nie pokrywają się z tymi znanymi z gier. Jednak w jednym z odcinków znalazł się szczegół, który miałby przeczyć dbaniu wierność grom. Fani zaczęli się martwić, że Fallout: New Vegas został wyrzucony z kanonu serii Bethesdy. Twórcy jednak uspokajają, że tak się nie stało. Uwaga na spoilery!

Serial Fallout nie wyrzuci wydarzeń z gier. Twórcy komentują zamieszanie

Fallout – twórcy uspokajają fanów i zapewniają o kanoniczności gier

W szóstym odcinku dowiadujemy się, że miasto Cieniste Piaski, czyli stolica Republiki Nowej Kalifornii, została zbombardowana w 2277 roku (w tym samym roku rozgrywa się akcja Fallouta 3). Jednak stoi to w sprzeczności z historią Fallouta: New Vegas, która rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu miasta. W grze nikt nie wspomina o tym istotnym dla całej Ameryki wydarzeniu.

Wątpliwe wydaje się, aby RNK mogło nadal tak prężnie działać i poszerzać swoje wpływy, jak zostało to zaprezentowane w Fallout: New Vegas, gdyby stracili swoją stolicę. Fani są zaskoczeni tym zamieszaniem, do którego postanowili odnieść się Todd Howard i Jonathan Nolan.

W rozmowie z IGN wyjaśnili, że wszystkie gry, włącznie z Falloutem: New Vegas, należą do kanonu i są powiązane wspólnym światem z serialem. Wytłumaczyli, że bomby spadły na Cieniste Piaski dopiero po wydarzeniach z gry. Dodatkowo w serialu nie jest nigdzie wskazane, że bomby atomowe zniszczyły miasto dokładnie w 2277 roku, a w podanym roku doszło do innego wydarzenia, które rozpoczęło zagładę stolicy Republiki Nowej Kalifornii.

I żeby ludzie to usłyszeli, dbamy o oś czasu. W niektórych miejscach może być trochę zamieszania, ale wydarzyło się wszystko, co wydarzyło się w poprzednich grach, w tym w New Vegas. Jesteśmy bardzo ostrożni.

Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że doprecyzujemy to, ale bomba spada tuż po wydarzeniach w New Vegas. Wtedy Cieniste Piaski wyleciały w powietrze.

GramTV przedstawia:

W obsadzie serialu znaleźli się: Ella Purnell, Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Moises Arias, Johnny Pemberton, Aixa Kendrick, Leer Leary, Dave Register oraz Rodrigo Luzzi.

Cały pierwszy sezon Fallouta dostępny jest na platformie Prime Video.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
18/04/2024 17:14

Mnie jeszcze interesuje czy RNK się rozpadła czy po prostu odpuściła sobie te okolice, bo poza sporadycznymi przypadkami nie ma za dużo tam cywilizacji, a w ostatnich jej ostojach RNK próżno szukać