Scarlett Johansson zszokowana atakiem Disneya. Były CEO reaguje na sytuację

Radosław Krajewski
2021/08/04 09:00
4
0

Mamy kolejny rozdział sagi złożonego pozwu przez gwiazdę Czarnej Wdowy przeciwko Disneyowi.

Scarlett Johansson rozczarowana była niskimi wynikami Czarnej Wdowy z kin na całym świecie i postanowiła pozwać Disneya, który zmusił Marvela do wypuszczania filmu w hybrydowym modelu dystrybucji (kino i platforma Disney+). Aktorka twierdzi, że straciła około 50 milionów dolarów, które zyskałaby jako producentka i gwiazda filmu, gdyby produkcja nie zadebiutowała w dzień kinowej premiery na streamingu. Szef Marvel Studios, Kevin Feige, miał być wkurzony na Disneya i rozczarowany postawą wytwórni, nalegając na polubowne załatwienie sprawy z Johansson. Co więcej, aktorka została zaatakowana w oficjalnym oświadczeniu firmy, z którego wynikało, że brakuje jej wrażliwości na obecną sytuację z pandemią. Według przedstawicieli Johnasson gwiazda ma być „zszokowana” komunikatem Disneya.Scarlett Johansson zszokowana atakiem Disneya. Były CEO reaguje na sytuacjęJohansson trudno było uwierzyć, w jakim tonie Disney zareagował na jej pozew w sprawie premiery Czarnej Wdowy. Aktorka spodziewała się różnej reakcji, ale nie takiej, w której zostanie zaatakowana przez swojego byłego pracodawcę. Sytuacją miał przejąć się Bob Iger, czyli były prezes Disneya, który według Johansson i jej przedstawicieli miał finansowo skorzystać na złamaniu umowy z aktorką i wypuszczeniu filmu na Disney+. Zdaniem serwisu The Wrap Iger jest „zmartwiony” załatwieniem sprawy przez Disneya. Wiele osób uważa, że były CEO firmy nie pozwoliłby na takie postępowanie.

Według The Wrap w Disneyu pojawiły się coraz większe rozbieżności między Igerem a obecnym szefem Disneya, Bobem Chapkiem. Zdaniem ich informatora, który rozmawiał z sześcioma osobami powiązanymi z Disneyem, Iger ma celowo pozwolić „Chapkowi strzelić sobie w stopę”. Nie wiadomo jednak, czy były CEO Disneya „gra” na zwolnienie Chapka, czy też nie ma nad nim żadnej kontroli i nie mógł w porę zareagować na pozew Johansson.

GramTV przedstawia:

Do zakończenia konfliktu między aktorką i Disneyem daleka droga, ale korporacja może mieć jeszcze większe problemy. Wiele plotek sugeruje, że do Johansson może dołączyć Emma Stone, gwiazda Cruelli oraz Emily Blunt, której Wyprawa do dżungli pojawiła się w kinach w ubiegły piątek. Swojego pozwu na pewno nie przygotowuje Dwayne Johnson, który niedawno ogłosił, że akceptuje politykę Disneya i nie ma zamiaru wejść na drogę sądową z firmą.

Komentarze
4
Nor2323
Gramowicz
05/08/2021 08:48

Do tego warto pomyśleć, że część tego konfliktu to "cały hollywood" z powodu dobijania kin po pandemii premierami hybrydowymi. Więc tutaj to też może mieć bardzo duże znaczenie dla dużej liczby aktorów.

Nor2323
Gramowicz
05/08/2021 08:46
Xanth napisał:

Jedyny normalny to Rock. A chciwym babom od zarobionych milionów już sie w główkach pieprzy. Kurde, zarobiła 20 milionów dolarów na czysto. I nadal mało...

Na początek sprawdź ile zarobil Johnson i jaką ma umowę - możliwe, że u niego pojawiają się dochody ze streamingu. Poza tym jak na tak normalnego to ciekawe czemu ma kosę z Diselem. A to czy zarobiła 20 czy 50 i czy jej mało to akurat jej zapracowana kasa. Jak szed Ci zapłaci na czysto 2000, a w umowie masz 5k to też powiesz, że nie no spoko złamana umowa ale praca jest i kasa na czysto. Skala inna ale zasada ta sama. Wieczny ból tyłka ludzi o czyjąś kasę.

Xanth
Gramowicz
04/08/2021 21:31

Jedyny normalny to Rock. A chciwym babom od zarobionych milionów już sie w główkach pieprzy. Kurde, zarobiła 20 milionów dolarów na czysto. I nadal mało...
Trwa Wczytywanie