RoboCop: Rogue City sukcesem. To największa premiera w historii firmy Nacon

Mikołaj Ciesielski
2023/11/22 08:20
2
0

Produkcja polskiego studia Teyon przekroczyła oczekiwania wydawcy.

RoboCop: Rogue City zadebiutował na początku listopada na PC i konsolach. Najnowsza produkcja polskiego studia Teyon spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony branżowych mediów, jak i samych graczy, co potwierdza średnia ocen na Metacritic oraz opinie na Steam. Wydawca – francuski Nacon – nie spodziewał się jednak, że polski FPS wzbudzi aż tak duże zainteresowanie. Okazuje się bowiem, że RoboCop: Rogue City jest największą premierą w historii wspomnianej firmy.

RoboCop: Rogue City sukcesem. To największa premiera w historii firmy Nacon

RoboCop: Rogue City największą premierą w historii firmy Nacon. Polski FPS przekroczył oczekiwania wydawcy

Nacon informuje, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni w RoboCop: Rogue City zagrało ponad 435 tysięcy graczy. Dodatkowo produkcja osiągnęła 2,7 miliona aktywnych sesji gry. Wydawca nie kryje zadowolenia z powyższych wyników. Firma podkreśla bowiem, że najnowszy FPS od polskiego studia Teyon „przekroczył oczekiwania” i „osiągnął prawdziwy sukces”.

Jesteśmy naprawdę dumni, że mogliśmy współpracować ze studiem Teyon nad grą stworzoną przez i dla zagorzałych fanów RoboCopa. Chcielibyśmy także podziękować wytwórni MGM za zaufanie, jakim obdarzyli nas podczas tej współpracy, a także wszystkim graczom, którzy przyczynili się do tego, że produkcja odniosła tak wielki sukces – powiedział Alain Flac, czyli dyrektor generalny firmy Nacon.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że RoboCop: Rogue City dostępne jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji polskiego studia Teyon, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Robocop: Rogue City - to powinna być trzecia część trylogii filmowej!

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
22/11/2023 12:58

Gra została bardzo ciepło przyjęta bo... UWAGA! Fani dostali dokładnie to czego chcieli - wierną adaptację dwóch pierwszych filmów (trójka jest ignorowana :D), ale też rozszerzoną o nowe wątki, bez "dostosowania dla wspólczesnego odbiorcy", interpretowania, bait and switchy (np gra o "Robocopie" gdzie okazuje się że gramy zupełnie inną postacią) i bezkompromisowa (gore) itd. Niesamowite co nie?

dariuszp
Gramowicz
22/11/2023 10:00

Bardzo mnie to cieszy. Widać było że grę zrobili fani dwóch pierwszych filmów. I po zagraniu w demo (które są dzisiaj rzadkością) od razu zamówiłem grę. Przeszedłem gdy wyszła i byłem z tego faktu bardzo zadowolony.

Jedyne co mam do zarzucenia Rogue City to fakt że mogliśmy dostać więcej "miasta" gdzie patrolujemy, wystawiamy mandaty, ścigamy przestępców itp. 

Ale to po prostu JA chcący WIĘCEJ Robocopa co uważam też za plus :-)