Reżyser filmu „Dystrykt 9” weźmie udział w pracach nad sieciową strzelanką AAA

Mikołaj Ciesielski
2021/07/21 09:00

Neill Blomkamp dołączył do zespołu Gunzilla Games.

Reżyser filmu „Dystrykt 9” weźmie udział w pracach nad sieciową strzelanką AAA

Neill Blomkamp, reżyser m.in. takich filmów jak „Dystrykt 9”, „Elizjum” oraz „Chappie”, dołączył do studia Gunzilla Games, gdzie będzie pełnił funkcję „głównego wizjonera”. Blomkamp weźmie udział w pracach nad wysokobudżetową strzelanką multiplayer. Niestety o samej produkcji wiemy niewiele, ponieważ debiutanckie dzieło Gunzilla Games nie została jeszcze zapowiedziana. Gra znajduje się obecnie w fazie preprodukcji.

Studio zostało założone w ubiegłym roku. Oprócz znanego reżysera w zespole znajduje się również wielu weteranów branży, którzy w przeszłości współpracowali z takimi firmami jak Crytek, Electronic Arts czy Ubisoft. Jak wspomnieliśmy wyżej, o produkcji wiadomo niewiele. Twórcy zdradzili jedynie, że będzie to tytuł z segmentu AAA, w którym nie zabraknie elementów narracyjnych, a akcja ma być osadzona w niedalekiej przyszłości.

Jako „główny wizjoner” Blomkamp będzie przewodził zespołowi kreatywnemu, a jego głównym zadaniem będzie przedstawienie konkretnego kierunku artystycznego produkcji. Reżyser przyznaje, że praca nad grami wideo znacząco różni się od tworzenia filmów i podkreśla, że kluczem do sukcesu będzie dobra współpraca wszystkich członków studia.

Na koniec warto przypomnieć, że Blomkamp w przeszłości stworzył m.in. krótkometrażowy film Conviction promujący grę Anthem, a także trzy krótkie filmy reklamujące Halo 3. Reżyser miał również stworzyć dla Microsoftu pełnometrażową produkcję, ale ostatecznie projekt nie został zrealizowany.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!