Revenant Hill zostało anulowane. Smutne wieści od twórców Night in the Woods

Mikołaj Ciesielski
2023/11/08 12:30
0
0

Prace nad grą nie będą kontynuowane ze względu na problemy zdrowotne jednego z założycieli studia The Glory Society.

Night in the Woods to zdaniem wielu jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat. Produkcja z 2017 roku cieszy się uznaniem zarówno wśród graczy, jak i branżowych mediów, co potwierdzają m.in. różnego rodzaju nagrody i nominacje, czy też recenzje na Steam. W maju bieżącego roku studio The Glory Society – założone przez Scotta Bensona i Bethany Hockenberry, czyli twórców wspomnianego tytułu – zapowiedziało natomiast Revenant Hill. Tymczasem okazuje się, że nowa gra deweloperów odpowiedzialnych za Night in the Woods nie zadebiutuje na rynku, ponieważ projekt został anulowany.

Revenant Hill zostało anulowane. Smutne wieści od twórców Night in the Woods

Revenant Hill skasowane. Wszystko przez problemy zdrowotne jednego z założycieli studia The Glory Society

Decyzja o skasowaniu Revenant Hill została podjęta ze względu na problemy zdrowotne Scotta Bensona. We wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) współzałożyciel The Glory Society poinformował, że zdiagnozowano u niego ciężką niewydolność serca, którą najprawdopodobniej spowodował wirus. Deweloper podkreśla, że w „najbliższej przyszłości” będzie bardzo ograniczany przez chorobę i został zmuszony zmienić swoje podejście do pracy.

Benson dodaje, że ostatnie miesiące to „mnóstwo szpitali, lekarzy, badań, procedur, ekscytujących nowych leków i masa pobranej krwi”. Deweloper przyznaje, że jest mu niezwykle przykro, ale – jak sam podkreśla – w jego przypadku denerwowanie się obecną sytuacją jest jak „złość na brzydką pogodę”. Współzałożyciel The Glory Society dodał również, że zamierza skupić się obecnie na swoim zdrowiu, zanim zacznie myśleć o przyszłości zawodowej.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Revenant Hill powstawało z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami produkcja studia The Glory Society miała być side-scrollową przygodówką, w której gracze wcieliliby się w kocicę imieniem Twigs. Akcja miała natomiast rozgrywać się w 1919 roku na obszarze Lower North.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!