Resident Evil: Witajcie w Racoon City oceniony w recenzjach. Nie jest dobrze

Radosław Krajewski
2021/11/23 16:00

Pojawiły się pierwsze recenzje nowej ekranizacji Resident Evil. Niestety wszystko wskazuje na to, że ponownie się nie udało.

Już w najbliższy piątek do amerykańskich kin trafi Resident Evil: Witajcie w Racoon City. Z tej okazji w sieci pojawiły się pierwsze opinie recenzentów, którzy nie są zachwyceni rebootem serii. Choć kolejne teksty wciąż spływają, to z już opublikowanych wyłania się obraz straconego potencjału i produkcji, która nie spodoba się wielu widzom. W serwisie Rotten Tomatoes nowy Resident Evil doczekał się na razie 7 recenzji, z których tylko 29% jest pozytywnych. Średnia ocena wynosi 5/10. Z kolei na Metacritic dodano tylko trzy recenzje, po jednej reprezentującej pozytywne, mieszane, oraz negatywne opinie.Resident Evil: Witajcie w Racoon City oceniony w recenzjach. Nie jest dobrzeResident Evil: Witajcie w Racoon City krytykowany jest za brak interesujących dla widza treści. Film jawi się jako zabawna i wierna grom rozrywka, ale pozbawiona wyrazistych postaci i ciekawego budowania świata, które to elementy zaprzepaszczają szansę na udaną ekranizację kultowej serii od Capcomu. Niektórzy recenzenci narzekają, że film jest zdecydowanie zbyt krótki, przez co w trzecim akcie fabuła gna na złamanie karku. Dodatkowo produkcja pozbawiona jest przerażających momentów, które budowałyby odpowiedni klimat. Obrywa się również efektom specjalnym, które odstają od poziomu, do którego przyzwyczaiły nas współczesne filmy.

W niemal wszystkich recenzjach pada stwierdzenie, że film jest bliski growej serii i na każdym kroku czuć miłość reżysera Johannesa Robertsa do materiału źródłowego. Tym samym Resident Evil: Witajcie w Racoon City powinien ucieszyć fanów, bo film jest bliższy franczyzie, niż produkcje nakręcone przez Paula W.S. Andersona. Obraz wypełniony jest najróżniejszymi easter eggami i smaczkami, które czekają, aż wierni fani serii je odkryją. Jeden z recenzentów nazywa film „radosną podróżą powrotną do posiadłości Spencera oraz komisariatu w Racoon City”.

GramTV przedstawia:

Film opowiada historię grupy ocalałych, która musi współpracować w zniszczonym i ogarniętym przez zombie Racoon City. Miasto, niegdyś kwitnący dom giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, obecnie stał się pustkowiem z wielkim złem czyhającym pod powierzchnią. Gdy zło zostanie uwolnione, Claire Redfield, Leon S. Kennedy, Jill Valentine oraz Chris Redfield zrobią wszystko, aby przetrwać noc.

Reżyserem widowiska jest Johannes Roberts, twórca horrorów Po tamtej stronie drzwi, Nieznajomi: Ofiarowanie i dwóch odsłon Podwodnej pułapki. W obsadzie znajdują się: Kaya Scodelario (Claire Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Brian Inrons), a także Chad Rook i Lily Gao. Resident Evil: Witajcie w Raccoon City zadebiutuje w polskich kinach 3 grudnia.

Komentarze
6
Takeya
Gramowicz
25/11/2021 11:38

Najlepsze jest to, że i tak znaleźli się ludzie, którzy bronili tego gniota tekstami typu: "nie widziałeś to się nie wypowiadaj, nie było jeszcze premiery".

Inna kwestia, że dalej są ludzie, którzy deklarują chęć obejrzenia tego, a motywują to tekstem "chłam of Andersona był gorszy". Podziwiam za ilość wolnego czasu, potępiam za finansowe wspieranie g***en i w ogóle za brak szacunku do pieniądza.

Spar1988
Gramowicz
23/11/2021 21:34

Przecież jakbym miał takie typy na giełdzie to byłbym milionerem, zero zaskoczenia.

alex1112
Gramowicz
23/11/2021 20:21

Chyba zostanę wróżbitą. Jak ja to przewidziałem, no jak?

MisticGohan_MODED
Gramowicz
23/11/2021 19:34

Cóż za zaskoczenie :P

Sanders-sama
Gramowicz
23/11/2021 17:48

Oh my... Naprawdę ktoś jest tym zaskoczony?

Kafar
Gramowicz
23/11/2021 17:19

Mówiłem że to wygląda jak serial i powinno być serialem. Mi się zdaje że to jest trochę jak nasz Polski wiedzmin który zaś był serialem i zlepili z tego film kinowy. Może tu było odwrotnie, to był serial ale kasy było za mało i zlepili film.