Filmowy Resident Evil porównany do gier. Twórcy chwalą się wierną ekranizacją

Radosław Krajewski
2021/10/20 14:45

Resident Evil: Witajcie w Racoon City wiernie przeniesie niektóre sceny znane z dwóch pierwszych odsłon growej serii.

Po wielu miesiącach oczekiwania Sony Pictures nareszcie ruszyło z kampanią promocyjną Resident Evil: Witajcie w Racoon City. Na początku bieżącego miesiąca do sieci trafił pierwszy zwiastun, który pokazywał film w akcji. Wczoraj natomiast polski dystrybutor udostępnił dwa nowe plakaty, na których mogliśmy zobaczyć piątkę głównych bohaterów. Pojawił się również nowy oficjalny materiał, który porównuje sceny z filmu do tych znanych z dwóch pierwszych odsłon serii od Capcomu. Krótka zapowiedź Resident Evil: Witajcie w Racoon City opatrzona jest komentarzem reżysera Johannesa Robertsa, który zdradził, że ekipa starała się jak najwierniej odtworzyć lokacje, rekwizyty, a nawet całe sceny. Szczególnie te rozgrywające się w rezydencji Spencera z pierwszej części Resident Evil, czy też posterunku policji, a nawet takie detale, jak wygląd ciężarówki i jedzonego przez kierowcę burgera z drugiej odsłony cyklu. Nowy materiał zestawiający ze sobą te same sceny z filmu i gier znajdziecie poniżej.Filmowy Resident Evil porównany do gier. Twórcy chwalą się wierną ekranizacjąFilm opowiada historię grupy ocalałych, która musi współpracować w zniszczonym i ogarniętym przez zombie Racoon City. Miasto, niegdyś kwitnący dom giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, obecnie stał się pustkowiem z wielkim złem czyhającym pod powierzchnią. Gdy zło zostanie uwolnione, Claire Redfield, Leon S. Kennedy, Jill Valentine oraz Chris Redfield zrobią wszystko, aby przetrwać noc.

Reżyserem widowiska jest Johannes Roberts, twórca horrorów Po tamtej stronie drzwi, Nieznajomi: Ofiarowanie i dwóch odsłon Podwodnej pułapki. W obsadzie znajdują się: Kaya Scodelario (Claire Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Brian Inrons), a także Chad Rook i Lily Gao. Resident Evil: Witajcie w Raccoon City zadebiutuje w kinach 3 grudnia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
alex1112
Gramowicz
20/10/2021 20:56

Wierna ekranizacja gry, to jak wierna ekranizacja książki. To się udać nie może. Oba ekrany żądzą się trochę innymi prawami. Choćby kostiumy i fryzury, które w grze wygadają przywozicie, odwzorowane w filmie, wyglądają sztucznie i kiczowato. A jakość renderowanych potworów... Pomińmy to milczeniem.