Bliskie spotkanie z Lady Dimitrescu – Resident Evil Village ze wsparciem dla VR

Mikołaj Ciesielski
2022/05/17 13:15

Produkcja Capcomu doczekała się modyfikacji, która powinna ucieszyć posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości.

Bliskie spotkanie z Lady Dimitrescu – Resident Evil Village ze wsparciem dla VR
Eurogamer

Na początku stycznia informowaliśmy, że Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake otrzymały modyfikację wprowadzającą pełne wsparcie dla VR. Okazuje się jednak, że to nie koniec atrakcji dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości i miłośników serii Resident Evil. Twórca wspomnianego moda – posługujący się pseudonimem „Praydog” – przygotował bowiem tryb VR dla Resident Evil Village, który pozwala dosłownie zanurzyć się w produkcję Capcomu.

Twórca udostępnił swój projekt redakcji Eurogamer, która przygotowała materiał wideo ze wspomnianej modyfikacji. Zainteresowani mogą więc sprawdzić, jak mod sprawdza się w praktyce. Naszym zdaniem całość prezentuje się naprawdę dobrze, a fani gogli VR mają na co czekać. Rzućcie okiem na gameplay na dole wiadomości i oceńcie sami.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości i fanów Resident Evil. Praydog” przygotował bowiem również modyfikację wprowadzająca wsparcie dla VR do Resident Evil 7 na PC. Warto bowiem pamiętać, że wspomniana produkcja doczekała się oficjalnej wersji VR, która dostępna jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 za sprawą gogli PlayStation VR.

Modyfikacje wprowadzające wsparcie dla VR do Resident Evil Village oraz Resident Evil 7 powinny pojawić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Podobnie jak w przypadku poprzednich projektów, tak i tym razem „Praydog” udostępni niezbędne pliki za darmo. Zainteresowani mogą jednak wesprzeć modera na Patreon.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil Village zadebiutowało na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S w maju ubiegłego roku. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji Capcomu, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Resident Evil Village – recenzja – w rumuńskiej wiosce dziś nie zaśnie nikt…

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!