Resident Evil 4 w bajkowej odsłonie - krótkie anime od Capcomu

AJ
2023/03/20 15:25

Mój Sąsiad Leon.

Premiera remake’u Resident Evil 4 zbliża się coraz większymi krokami – to już w tym tygodniu! Capcom jednak nie zwalnia z promocją swojej najnowszej gry i zaskoczył fanów czymś bardzo wyjątkowym. Na platformie Youtube opublikowane zostało krótkie anime, będące najprawdopodobniej pierwszym odcinkiem większej serii promocyjnej o tytule Resident Evil Masterpiece Theatre.

Resident Evil 4 w bajkowej odsłonie - krótkie anime od Capcomu

Resident Evil 4 w bardzo nietuzinkowej odsłonie

Pierwszy odcinek, zatytułowany Leon i Tajemnicza Wioska prezentuje widzom bardzo cukierkową wersję świata Resident Evil. Animacja, stworzona przez Nippon Animation (czyli twórców Pszczółki Mai), mocno kontrastuje z grami, pokazując zainfekowanych wieśniaków i zwierzęta w bajkowej formie, naśladującej filmy studia Ghibli znanego z takich produkcji jak Księżniczka Mononoke czy Spirited Away.

GramTV przedstawia:

Leon S. Kennedy, poszukując Ashley Graham, próbuje uzyskać pomoc od mieszkańców tytułowej Tajemniczej Wioski, jednak ich nie rozumie. Dopiero po chwili zauważa, że nie są oni przyjaźnie do niego nastawieni i zostaje uderzony siekierą w głowę, pokazując komediowy napis “Nie Żyjesz”. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Remake Resident Evil 4 zadebiutuje już 24 marca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Już kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze recenzje odświeżonej wersji hitu Capcomu z 2005 roku, a fani Resident Evil mogą także zapoznać się z fanowską animacją z klocków LEGO.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!