Redfall nie zostało jeszcze porzucone. Arkane chce rzekomo odkupić swoje winy

Mikołaj Ciesielski
2023/10/24 08:30
1
0

Według jednego z branżowych insiderów Redfall wciąż nie zostało spisane na straty.

Na początku października Redfall doczekało się nowej aktualizacji, która m.in. wprowadziła tryb 60 FPS na konsolach Xbox Series X/S. Wraz ze wspomnianym patchem gra doczekała się również kolejnych poprawek oraz kilku nowości. Na ostatnią „łatkę” trzeba było jednak czekać aż cztery miesiące, a część graczy zaczęła się zastanawiać, czy deweloperzy nie porzucili swojej produkcji. Okazuje się jednak, że Redfall nie zostało jeszcze spisane na straty, a przynajmniej tak wynika z relacji jednego z branżowych insiderów.

Redfall nie zostało jeszcze porzucone. Arkane chce rzekomo odkupić swoje winy

Redfall doczeka się kolejnych poprawek? Arkane najwyraźniej nie zamierza porzucać swojej gry

Autorem najnowszych doniesień na temat dalszych losów Redfall jest Jez Corden z redakcji Windows Central. Dziennikarz w najnowszym odcinku swojego podcastu przyznał, że miał okazję usłyszeć rozmowę deweloperów w trakcie jednych z tegorocznych targów w Los Angeles. Z relacji Cordena wynika, że pracownicy Arkane Austin nie zamierzają porzucać wspomnianej produkcji „przez lata”.

GramTV przedstawia:

Dziennikarz Windows Central dodaje, że deweloperzy wspominali również o „odkupieniu” win. Jednocześnie Corden zwraca uwagę na niskie zainteresowanie Redfall ze strony graczy. Liczba użytkowników nieustannie bowiem maleje, co może pokrzyżować plany twórców. Niewykluczone, że Arkane Austin będzie ostatecznie zmuszone zrezygnować z przygotowywania kolejnych poprawek, by w pełni skupić się na kolejnych projektach.

Na koniec przypomnijmy, że Redfall dostępne jest na PC i Xbox Series X/S. Najnowsza produkcja studia Arkane znajduje się również w bibliotece Xbox Game Pass. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Redfall – a rano po wampirach zostaje tylko popiół…

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
24/10/2023 11:42

Mogą sobie z miejsca odpuścić. Wedle steamdb, w tej chwili w Redfall gra 9 graczy, w ciągu ostatnich 24h grało ich 36.