Red Dead Redemption na PS4 to nie port, ale konwersja. Cena jest „odpowiednia pod względem komercyjnym”

Radosław Krajewski
2023/08/09 13:30
1
0

Take-Two Interactive odrzuca krytykę graczy.

Na początku tygodnia Rockstar Games oficjalnie zapowiedziało port pierwszego Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja nie doczeka się żadnych graficznych usprawnień i będzie to ta sama gra, choć pozbawiona trybu multiplayer, która została wydana w 2010 roku. Gracze skrytykowali takie podejście firmy, którzy liczyli na remaster lub pełnoprawny remake Red Dead Redemption. W swoim raporcie finansowym Take-Two Interactive przedstawiło wersję gry na PS4 i Switcha nie jako port, ale konwersję. Niestety nie ujawniono, czy wraz ze zmianą terminologii określającej wydanie pierwszych przygód Johna Marstona na nowe platformy, wiąże się również z samymi zmianami w nadchodzącej grze.

Red Dead Redemption na PS4 to nie port, ale konwersja. Cena jest „odpowiednia pod względem komercyjnym”

Cena portu Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch jest “odpowiednia” zdaniem prezesa Take-Two Interactive

Gracze nie zostawili również suchej nitki na cenie Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja została wyceniona na niecałe 50 dolarów, co dla wielu jest zbyt wysoką cenę, jak na zwykły port trzynastoletniej gry. W rozmowie z IGN do tych zarzutów odniósł się Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive.

Uważamy, że jest to cena odpowiednia pod względem komercyjnym.

Następnie zapytano Zelnicka, czy wpływ na cenę miało dodanie do pakietu dodatku Undead Nightmare. Dyrektor firmy stwierdził, że proponowany pakiet ma odpowiednią cenę.

To był świetny samodzielny dodatek, kiedy po raz pierwszy trafił na rynek, więc uważamy, że to doskonały zestaw na początek. Cena wydania jest odpowiednia.

GramTV przedstawia:

Zelnick został również zapytany o brak wersji na PC, chociaż druga część Red Dead Redemption cieszy się dużą popularnością na tej platformie. Prezes Take-Two stwierdził, że wszystko zależy od dewelopera i wizji zespołów kreatywnych, które mają na ten temat.

To zależy od wizji, jaką zespoły kreatywne mają na ten temat, a w przypadku braku silnej wizji, wydajemy grę w oryginalnej formie, co właśnie zrobiliśmy. W niektórych przypadkach możemy zremasterować lub zrobić remake, więc to naprawdę zależy od danego tytułu i tego, co o nim myślimy my i reszta, a także o tym, co jest okazją dla konsumentów.

Przypomnijmy, że premierę portu Red Dead Redemption zaplanowano na 17 sierpnia.

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
09/08/2023 13:48

"Już zapisaliśmy zyski w naszym budżecie, więc przestańcie marudzić i zacznijcie płacić".