Red Dead Online idzie w odstawkę. Rockstar stawia GTA 6 na pierwszym miejscu

Mikołaj Ciesielski
2022/07/08 11:15

Studio wyjaśnia brak aktualizacji dla sieciowego trybu Red Dead Redemption 2 i zapowiada, że nie zamierza wprowadzać już większych nowości.

Wczoraj informowaliśmy Was o inicjatywie graczy Red Dead Online, którzy postanowili zorganizować „pogrzeb” sieciowego trybu do Red Dead Redemption 2. Wydarzenie jest reakcją społeczności na brak nowych atrakcji i zawartości. Warto bowiem pamiętać, że ostatnia duża aktualizacja trafiła do gry w lipcu ubiegłego roku. Tymczasem do całej sytuacji postanowiło odnieść się Rockstar Games, które poinformowało, że ogranicza dalszy rozwój Red Dead Online, by móc w pełni skupić się na produkcji Grand Theft Auto 6.

W ciągu ostatnich kilku lat stopniowo przesuwaliśmy moce przerobowe do prac nad nową odsłoną serii Grand Theft Auto. Bardziej niż kiedykolwiek zrozumieliśmy potrzebę przekraczania oczekiwań graczy, by nadchodząca część była jak najlepsza. W związku z tym jesteśmy w trakcie wprowadzania pewnych zmian dotyczących wsparcia Red Dead Online – czytamy w komunikacie.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z przekazanymi informacjami Rockstar zamierza „rozbudowywać istniejące tryby”. Gracze Red Dead Online nie powinni więc spodziewać się kolejnych „znaczących rozszerzeń” podobnych do tych, które pojawiły się w grze w zeszłym roku. Użytkownicy mogą liczyć jedynie na nowe misje, a jedna z nich ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Na koniec przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na rynku w 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tryb Red Dead Online został natomiast udostępniony w maju 2019 roku. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat produkcji studia Rockstar Games, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Red Dead Redemption 2 - recenzja. Dobry, zły i zachwycający.

Komentarze
1
SebekPL2
Gramowicz
08/07/2022 19:43

xD. Gracze wyrażają niezadowolenie brakiem wsparcia RDO organizując pogrzeb gry, reakcja Rockstara:

- to skoro jest pogrzeb to można przesunąć team RDO do pracy nad GTA6 - profit.