Kontrowersyjna strzelanka Ready or Not dalej króluje na Steam. Nowy rekord

Maria Wawrzyniak
2021/12/30 12:45

Taktyczna strzelanka pierwszoosobowa od studia Void Interactive znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów ubiegłego tygodnia na platformie Steam.

Niecałe dwa tygodnie temu na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu zadebiutowała gra Ready or Not od studia Void Interactive. Teraz okazuje się, że nie tylko jest to bestseller ubiegłego tygodnia, ale także jedna z najbardziej udanych grudniowych premier w sklepie Valve. Sukcesowi tytułu nie przeszkodziły niedawne kontrowersje, zaś cztery dni temu społeczność ustanowiła nowy rekord aktywności wynoszący 19 621 osób bawiących się w Ready or Not w tym samym momencie. Produkcja królowała na Steam również dwa tygodnie temu, o czym informowaliśmy Was w osobnej wiadomości. To jednak nie wszystko.Kontrowersyjna strzelanka Ready or Not dalej króluje na Steam. Nowy rekordOprócz świetnych wyników sprzedaży i aktywności graczy Ready or Not może pochwalić się także wspaniałymi ocenami na Steamie. W chwili pisania tej wiadomości gra posiada kategorię przytłaczająco pozytywnych opinii – aż 95% z 15 811 recenzji jest pozytywnych. Niektórzy więc pewnie zastanawiają się, o jakie kontrowersje w ogóle tutaj chodzi. Problemem okazał się konkretny poziom, którego akcja toczy się w trakcie strzelaniny w szkole. Jest to bardzo drażliwy temat w Stanach Zjednoczonych, więc sporo użytkowników zaczęło dopytywać, czy deweloperzy dalej mają w planach wprowadzenie tego poziomu do gry – odpowiedzieli, że tak i, jak nietrudno się domyślić, w internecie zawrzało.

Co więcej, kilka dni po aferze firma Team17 zrezygnowała z wydania Ready or Not. Oczywiście, wszelkie zagraniczne media sugerowały, że powodem zerwania współpracy są właśnie wspomniane kontrowersje, aczkolwiek finalnie okazało się to nadinterpretacją – zarówno Team17, jak i Void Interactive zapewniły, iż rozstały się z innych powodów. Ostatecznie deweloperzy gry postanowili wystosować oficjalne oświadczenie, w którym zapewnili, iż szanują liczne głosy krytyki, ale ich największym priorytetem jest pozostanie wiernym swojej wizji artystycznej i zamierzają oddać powagę wszelkich tragedii, jakich możemy doświadczyć w Ready or Not. Oświadczenie twórców zamieściliśmy poniżej.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
30/12/2021 16:07

Tylko jeżeli chcesz przegrać i zakończyć scenariusz totalnym niepowodzeniem. 

Gra nie promuje użycia broni. Jeżeli strzelisz nawet do kogoś uzbrojonego kto chce się poddać, gra Cię ukarze. To samo jeżeli strzelisz do cywila. 

Generalnie w pierwszej kolejności powinieneś kazać podejrzanym się poddać a jeżeli odmówią i podniosą broń - możesz strzelać. Też możesz zagrać inaczej czyli wrzucasz gaz łzawiący, granat ogłuszający albo stinger (granat co wyrzuca gumowe kulki) co na ogół skutecznie zniechęca przeciwników do użycia broni. 

Dodatkowo gra udostępnia karabin strzelający kulkami z gazem obezwładniającym oraz taser. Więc możesz używać narzędzia które na ogół nie są śmiertelne. 

Najlepszy wynik osiągniesz w grze jeżeli rozbroisz wszystkie pułapki, obezwładnisz wszystkich złoczyńców i uratujesz wszystkich cywilów nie ponosząc ran i strat. 

Tzn że użycie siły to w zasadzie ostateczność w tej grze. 

fenr1r
Gramowicz
30/12/2021 15:08

Można strzelać o dzieci? Jak tak, to biorę.