Premiera Wiedźmin: Stary Świat. Wyczekiwana planszówka trafia na sklepowe półki

Mikołaj Ciesielski
2023/06/21 10:55
0
0

Fani Wiedźmina mogą ruszyć na kolejną przygodę. Tym razem na planszy.

Pod koniec kwietnia poznaliśmy dokładną datę premiery gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat. Dzisiaj natomiast – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – wyczekiwana planszówka autorstwa Łukasza Woźniaka trafia na sklepowe półki. Miłośnicy Wiedźmina mają więc okazję powrócić do uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego i przeżyć kolejne przygody, tym razem na planszy.

Premiera Wiedźmin: Stary Świat. Wyczekiwana planszówka trafia na sklepowe półki

Wiedźmin: Stary Świat – premiera, cena i dostępne dodatki

Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat dostępna jest w dwóch wersjach – standardowej oraz Deluxe. Sugerowana cena detaliczna pierwszej z wymienionych edycji wynosi 299,95 złotych. Natomiast droższe wydanie – zawierające figurki potworów – wyceniono na 549,95 złotych. Należy jednak podkreślić, że zarówno w sklepie wydawcy, jak i u innych wydawców wspomnianą planszówkę można nabyć za nieco niższą kwotę.

Wiedźmin: Stary Świat debiutuje na rynku wraz z trzema dodatkami – Skellige (209,95 złotych), Legendarne łowy (229,95 złotych) oraz Magowie (249,95 złotych). Podane w nawiasach kwoty to sugerowana cena detaliczna, dlatego – podobnie jak w przypadku podstawki – wymienione rozszerzenia można nabyć u wybranych sprzedawców za nieco niższą kwotę. Czego natomiast można się po nich spodziewać?

Wiedźmin: Stary Świat – Skellige rozszerza grę podstawową o dodatkową planszę, na której znajdują się trzy nowe lokacje (Ard Skellig, Wyspę Mgieł i Eynę). Rozszerzenie pozwoli również graczom zmierzyć się z Dagonem. W zestawie znajdziemy także figurkę wspomnianego potwora, 3 figurki statków, 50 kart eksploracji oraz 30 kart wydarzeń.

GramTV przedstawia:

Wiedźmin: Stary Świat – Legendarne łowy rozbudowuje wersję podstawową o zupełnie nowy tryb, w którym gracze będą musieli zmierzyć się z 7 ogromnymi potworami. Jedno z legendarnych montrsów pojawia się już na początku rozgrywki i w kolejnych rundach przemieszcza się po mapie, siejąc zniszczenie. Gracze, aby wygrać, muszą natomiast wytropić i pokonać wspomnianego stwora. W zestawie znajdziemy 7 figurek potworów, 7 kart dużych potworów, 20 specjalnych kart walki, 12 legendarnych kart polowań oraz 12 żetonów zniszczenia.

Wiedźmin: Stary Świat – Magowie pozwoli natomiast graczom wcielić się w tytułowych magów. Dodatek wprowadza bowiem do gry 5 nowych grywalnych postaci takich jak Ardea, Gekhira, Othar, Alzur oraz Filippa. Każdy czarodziej może pochwalić się unikalnymi zdolnościami. W pudełku znajdziemy natomiast 5 figurek magów, 5 planszetek gracza, 5 znaczników magów, 30 drewnianych znaczników, 5 znaczników specjalności, 140 kart akcji, 20 kart trofeów oraz dodatkową planszę dla kart akcji magów.

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 1 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę, wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej planszówki, to zapraszamy Was do lektury: Dwa miecze i talia kart – recenzja gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!