Premiera darmowego Portal: Revolution. Ambitna modyfikacja od fanów dla fanów

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/08 15:30
0
0

Na platformie Steam pojawiło się Portal: Revolution, czyli fanowska modyfikacja będąca prequelem gry Portal 2.

Ciężko uwierzyć, że od premiery gry Portal 2 minęło już prawie 13 lat. Mimo tego społeczność nie przestaje pracować nad nowymi doświadczeniami utrzymującymi tę serię przy życiu. I tak, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na platformie Steam zadebiutował ambitny fanowski projekt pod tytułem Portal: Revolution, czyli darmowa modyfikacja stanowiąca prequel gry Portal 2. Poniżej najważniejsze szczegóły.

Premiera darmowego Portal: Revolution. Ambitna modyfikacja od fanów dla fanów

Premiera modyfikacji Portal: Revolution

Jeśli chodzi o najważniejsze kwestie, Portal: Revolution to przede wszystkim:
  • nowa historia z nowymi postaciami – naszym głównym zadaniem jest odnalezienie urządzenia, które może przywrócić laboratorium Aperture Science do życia;
    • deweloperzy podkreślają, że ukończenie całej kampanii ma zająć około 8 godzin;
  • 40 zupełnie nowych komór testowych „wykorzystujących nowe elementy i prezentujących znane mechaniki w sposób niespotykany w Portal 2”;
    • deweloperzy zaznaczają, że każdy będzie w stanie przejść wszystkie komory;

Rozgrywający się pomiędzy Portal i Portal 2, Portal: Revolution opowiada zupełnie nową historię z wykorzystaniem nowych postaci. Grasz jako obiekt testowy, który zostaje obudzony przez sferę osobowości zwaną Stirling i dołączasz do jego misji znalezienia potężnego urządzenia zdolnego przywrócić Aperture do dawnej świetności.

GramTV przedstawia:

Warto zaznaczyć, iż nad rozwojem gry czuwało również samo Valve Software, dzięki czemu studio Second Face Software otrzymało zgodę na wykorzystanie kodu źródłowego silnika Portal 2: Community Edition.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!