PlayStation Portal idealną konsolą do samolotu? Gracze krytykują test zagranicznej redakcji

Radosław Krajewski
2023/11/30 11:15
1
0

Redakcja IGN przedstawiła krótki test, w którym zaprezentowali działanie PlayStation Portal w lecącym samolocie. Gracze szybko skrytykowali ich za nieścisłości.

Już jutro w polskich sklepach zadebiutuje PlayStation Portal, czyli nowe urządzenie do PS5, które pozwala na granie we wszystkie gry z konsoli za pomocą Remote Play. Chociaż mobilny sprzęt bije rekordy popularności, to Sony nie uważa, aby było to urządzenie, mające generować ogromne zyski, a cel platformy jest zupełnie inny. Japończycy już kilka lat temu opatentowali podobny sprzęt, ale dopiero teraz postanowili z tego skorzystać i zaoferować graczom kolejne urządzenie, aby mogli cieszyć się swoimi grami również poza domem. Z nowej opcji postanowiła skorzystać redakcja IGN, która opublikowała materiał, prezentujący działanie PlayStation Portal w lecącym samolocie.

PlayStation Portal idealną konsolą do samolotu? Gracze krytykują test zagranicznej redakcji

PlayStation Portal – granie w samolocie jest możliwe?

Na poniższym wideo możemy zobaczyć, że dziennikarze postanowili sprawdzić, jak na „samolotowym Wi-Fi” działa Marvel’s Spider-Man 2. Padają nawet słowa, że „marzenia stają się prawdziwe”.

Wczytywanie ramki mediów.

W komentarzach zawrzało i część osób wytyka redakcji, że korzystanie z Wi-Fi w samolocie nie pozwoliłoby na tak komfortowe granie podczas zwykłego lotu. Do sprawy odniósł się Tom Warren z The Verge, który poddał wątpliwość cały test. Dziennikarz dodał, że ten konkretny samolot korzysta z sieci Starlinków, które nie są obsługiwane przez większość komercyjnych linii lotniczych. Nie wątpi, że przez internet ze Starlinków granie w PlayStation Portal jest możliwe, ale przez zwykłe samolotowe Wi-Fi już niekoniecznie.

To jest bardzo mylące. Ten samolot JSX korzysta z Wi-Fi Starlink, z którego nie korzysta większość komercyjnych linii lotniczych. Biorąc pod uwagę, jak okropne jest satelitarne Wi-Fi w większości samolotów, nie ma możliwości, aby PlayStation Portal działał dobrze podczas większości lotów. Starlink WiFi udowadnia jednak, że jest to możliwe.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Robik
Gramowicz
30/11/2023 13:11

Przecież to jest fejk co wypublikujecie