PlayStation 6 z pierwszymi szczegółami. Konsola Sony ma „zmienić gaming”

Radosław Krajewski
2023/12/04 10:55
6
0

Wyciekły pierwsze szczegóły dotyczące konsoli następnej generacji od Sony.

Niedawno na rynku, również w Polsce, pojawiło się PlayStation 5 Slim, czyli nowa wersja konsoli obecnej generacji od Sony. Japońska firma planuje również w najbliższych latach wydać PlayStation 5 Pro, które zapewni lepszą oprawę graficzną i wyższą wydajność w grach. Nie jest tajemnicą, że korporacja pracuje już także nad PlayStation 6, które jest dosyć odległym tematem, ale redakcji RedGamingTech udało się uzyskać kilka pierwszych informacji o kolejnej generacji konsol Sony.

PlayStation 6 z pierwszymi szczegółami. Konsola Sony ma „zmienić gaming”

PlayStation 6 – Sony szykuje rewolucję w grach?

PlayStation 6 nie ma jeszcze określonego procesora i karty graficznej, jako że konsola miałaby zadebiutować na rynku dopiero za kilka lat, więc jest jeszcze za wcześnie na wybór konkretnych podzespołów. Sony m jednak wybrać najnowocześniejszy układ od AMD, który już teraz stosowany jest w niektórych produktach innych niż konsole do gier. Sprzęt miałby zostać wyposażony w dużą pamięć podręczną, aby odciążyła procesor i układ graficzny, który prawdopodobnie będzie wyposażony w pamięć GDDR7.

Konsole dziesiątej generacji mają skupić się na przede wszystkim na ulepszaniach generatywnej sztucznej inteligencji oraz ray tracingowi. Nacisk na współpracę z AI miałby „zmienić zasady gry”, nie tylko dla produkcji wieloosobowych, ale na tym rozwiązaniu skorzystałyby również osoby, które sięgają tylko po tytuły dla jednego gracza. Deweloperzy mieliby tworzyć bardziej interaktywne i wciągające doświadczenia dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Duże zmiany pojawią się również w ray tracingowi. Śledzenie promieni ma być mniej obciążające konsolę, niż w przypadku nieogłoszonego jeszcze PlayStation 5 Pro. Możemy oczekiwać, że PS6 będzie posiadało technologię rekonstrukcji ray tracingu, o której mówiono podczas niedawnej prezentacji Sony. Konsola ma również obsługiwać path tracing, które będzie równie powszechne w grach, jak obecnie ray tracing.

GramTV przedstawia:

Redakcja RedGamingTech uważa, że PlayStation 6 „zmieni gaming na zawsze”. Pomóc mają w tym najnowocześniejsze technologie, które zapewnią jeszcze lepszą oprawę graficzną, bardziej immersyjne światy i nowości w sztucznej inteligencji, dzięki czemu rozgrywka będzie bardziej wciągająca.

RedGamingTech podało również nowe informacje odnośnie PlayStation 5 Pro. Ich zdaniem Sony zakończyło prace nad konsolą jeszcze przed premierą podstawowego PS5 w 2020 roku.

Komentarze
6
MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/12/2023 19:21

Coś czuję że skończą z czytnikami płyt i przejdą na "full digital only"... a wtedy polecą opłaty z każdą kolejną instalkę.

MisioKGB
Gramowicz
04/12/2023 17:54

No tak gadają o rewolucji, a potem producenci TV zaczną masowo wypuszczać 8K i nagle będzie w grach 8K i turbo 30 klatek, albo upscaling 1080p 60 klatek + path tracing. Ogólnie gardzę tym marketingowym bełkotem xd. Nie zrozumcie mnie źle, gram na swojej PS5 kiedy tylko mogę, ale nie łykam tego całego gadania o tym co tam jest bardziej lub mniej potężne :D

FromSky
Gramowicz
04/12/2023 15:52

Zmiana będzie polegała po prostu na przypisywaniu gier do konta bo po co komu używane płyty to już niemodne i przestarzałe, drugim ficzerem będzie ichni game pass
Trwa Wczytywanie