PlayStation 5 Slim rozebrany na części. Ostra krytyka plastikowej podstawki

Radosław Krajewski
2023/11/06 10:40
0
0

Kanał Dave2D zaprezentował nową konsolę Sony od środka.

PlayStation 5 Slim, czyli nowa wersja konsoli Sony, która została oficjalnie zapowiedziana na początku października, trafiło już przedpremierowo do pierwszych graczy. Swój egzemplarz posiada już twórca kanału Dave2D, który w najnowszym filmie przedstawił nie tylko bezpośrednie porównanie do oryginalnego PlayStation 5, ale również zdecydował się rozebrać nową konsolę na części.

PlayStation 5 Slim rozebrany na części. Ostra krytyka plastikowej podstawki

PlayStation 5 Slim rozebrany na części

Na materiale możemy usłyszeć, że PS5 Slim pomimo smuklejszej i konstrukcji, jest „nie dużo mniejsza” od dotychczasowej wersji konsoli. Konsola w wersji digital jest jednak dużo lżejsza i waży 2,6 kg w porównaniu do 3.2 kg oryginalnego PlayStation 5, z kolei wersja z napędem waży 3,2 kg, gdy zwykłe PS5 waży 3,9 kg.

Dave2D zwraca również uwagę na nowe, błyszczące panele konsoli, a także na matowe wykończenie, podobne do oryginalnego PS5, w panelu przy napędzie płyt. Sony zadbało, aby wyjęcie i włożenie napędu było łatwym zadaniem i można dokonać „operacji na konsoli” bez wykorzystywania narzędzi. Napęd podłączony jest do płyty głównej za pomocą tylko jednego złącza. Dostęp do wnęki dla dysku SSD nadal jednak wymaga użycia śrubokrętu.

GramTV przedstawia:

Autor materiały skupił się także na nowej podstawce, czyli dwóch plastikowych elementach, na których należy umieścić konsolę w poziomie. Dave2D ostro skrytykował ten element, za mało komfortowy i w dłuższej perspektywie może okazać się wadliwy. Nie omieszkał również wspomnieć, że tym razem Sony sprzedaje osobno stojak do postawienia PS5 Slim w pionie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!