Plants vs. Zombies miało otrzymać grę akcji w stylu Uncharted. Gameplay prezentuje anulowaną produkcję

Radosław Krajewski
2022/10/06 15:40
0
0

Tytuł przestał być rozwijany z powodu rozpoczęcia prac nad grą z uniwersum Gwiezdnych wojen, która również została anulowana.

Serwis IGN przedstawił nieznaną historię studia PopCap Vancouver, które miało przygotować grę akcji z otwartym światem dla pojedynczego gracza w ramach serii Plants vs. Zombies. Po ogromnym sukcesie pierwszej części Plants vs. Zombies: Garden Warfare, niewielki zespół z Kanady rozpoczął pracę nad zupełnie nową grą z serii, która miała zaprezentować zupełnie inny kierunek rozwoju serii. Electronic Arts dało zielone światło dla projektu, który powstawał równocześnie z Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2.

Plants vs. Zombies miało otrzymać grę akcji w stylu Uncharted. Gameplay prezentuje anulowaną produkcję

Projekt nosił roboczy tytuł Hot Tub, co było odniesieniem do filmu Hot Tub Time Machine z 2010 roku. Produkcja miała być przygodową grą akcji, której korytarzowa konstrukcja eksploracji świata przypominałaby tę z Uncharted. Walka inspirowana była z kolei serią Batman: Arkham, zaś luźna, familijna atmosfera znana z pozostałych gier z serii, czy takich tytułów jak Ratchet i Clank, miała zostać zachowana.

Project Hot Tub opowiadał historię pary nastoletniego rodzeństwa, którzy trafili do przeszłości w wyniku pewnego eksperymentu powiązanego z zombie. Wraz z doskonale znanymi fanom serii roślinami łączą siły, aby odeprzeć wrogich umarlaków z wielu epok historycznych. Głównym bohaterem był chłopiec o imieniu Eddie, który na swej drodze napotyka małego Groszkostrzelca i razem starają się pokonać przywódcę inwazji zombie, Zombossa.

Drugą grywalną bohaterką była jego siostra Tessa, choć w mniejszej liczbie etapów, niż Eddie. Twórcy zastosowali podział, w którym chłopak miał walczyć z zombie na dzikim zachodzie, pirackiej wyspie i odległej przyszłości, zaś dziewczyną pokierowalibyśmy w segmentach poświęconym średniowieczu, a także kilku innych, niestety nieujawnionych lokacjach.

GramTV przedstawia:

Produkcja miała otworzyć zupełnie nowy rozdział dla serii, która do tej pory ograniczała się wyłącznie do tower defense i sieciowych strzelanek z perspektywy trzeciej osoby. Electronic Arts szukało w tamtym okresie gier dla pojedynczego gracza, które tworzone byłyby z myślą o całych rodzinach wspólnie bawiących się przed ekranem.

Premiera Hot Tub została zaplanowana na koniec 2017 roku. Produkcja jednak nigdy nie została oficjalnie ogłoszona przez EA pomimo tego, że prace nad grą szły w dobrym kierunku. Studio PopCap Vancouver nie mierzyło się z żadnymi problemami budżetowymi, dotyczącymi niedotrzymania terminów, czy innymi przeszkodami, z którymi zmaga się wiele deweloperów. Projekt jednak anulowano, zanim został zaprezentowany światu. Choć oficjalne powody nie są znane, to IGN spekuluje, że gra została skasowana z powodu rozszerzenia zasobów na projekt z Gwiezdnych wojen, tworzony przez Visceral Games. Star Warsowa produkcja również niedługo później została skasowana, a pracownicy Visceral w październiku 2017 roku musieli szukać nowego miejsca zatrudnienia z powodu zamknięcia studia przez EA.

Całość miała mieć kreskówkową, przyjazną dzieciom oprawę graficzną i przystępną, ale złożoną rozgrywkę. IGN dotarło do około 20-minutowego gameplayu, a jego urywki możecie zobaczyć na poniższym filmie. Fragmenty rozgrywki zobaczycie od 3:22 minuty.

Gameplay ze skasowanej gry akcji z serii Plants vs. Zombies

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!