Piła X na pewno nie będzie ostatnia. Producenci bardzo zadowoleni startem nowej odsłony horroru

Krzysztof Żołyński
2023/10/02 20:30
0
0

To już oficjalna wiadomość, Piła X sprzedaje się tak dobrze, że możemy spodziewać się jedenastej części. Autorzy mówią o przełamaniu klątwy serii horrorów.

Od lat panuje przekonanie, potwierdzone dowodami, że długodystansowe serie horrorów z czasem stają się coraz słabsze i widzowie wracają do nich niechętnie. Wygląda jednak na to, że Jigsaw powrócił, aby udowodnić nam wszystkim, że się mylimy. Widowisko miało znakomity weekend otwarcia. W ciągu trzech premierowych dni, Piła X zarobiła niecałe 30 milionów dolarów, co czyni ją najbardziej udanym filmem w serii od ponad dekady. Co ważniejsze, film zebrał entuzjastyczne recenzje od fanów, a niektórzy nazywają go najlepszym epizodem od czasu Piły z 2004 roku.
Biorąc pod uwagę tak duży sukces i oficjalne wskrzeszenie fandomu Johna Kramera, nasuwa się pytanie, czy będzie Piła 11? Przed premierą, twórcy byli bardzo ostrożni i najwyraźniej nie chcieli zapeszyć.

Piła X na pewno nie będzie ostatnia. Producenci bardzo zadowoleni startem nowej odsłony horroru

Jesteśmy bardzo przesądni. Nawet nie zaczynamy myśleć o Pile 11 lub następnym filmie, dopóki nie ukaże się najnowszy.

Ponieważ wszystko poszło doskonale, można spodziewać się kontynuacji. Zresztą producenci chyba nieskromnie założyli taki scenariusz, ponieważ zakończenie dziesiątej części Piły sugeruje, że to może nie być koniec.

Piła X nie będzie końcem serii horrorów

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

GramTV przedstawia:

Piła X – recenzja filmu. W końcu chce się zagrać w tę grę

Reżyserem Piły X jest Kevin Greutert, reżyser Piły 6, Piły 3D oraz Klątwy Jessabelle. W obsadzie znaleźli się: Tobin Bell, Synnove Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach, Shawnee Smith, Renata Vaca, Paulette Hernandez, Joshua Okamoto i Octavio Hinojosa.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!