Pierwsze zdjęcie z filmowego Borderlands. Twórcy chcą stworzyć nowe uniwersum

Radosław Krajewski
2021/06/01 17:10

Filmowa adaptacja Borderlands zyskała pierwsze oficjalne zdjęcie, na którtm możemy zobaczyć główną bohaterkę.

Pierwsze zdjęcie z filmowego Borderlands. Twórcy chcą stworzyć nowe uniwersumProdukcja ekranizacji słynnej gry od Gearbox Software zaczyna nabierać rozpędu. W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu przedstawiające Cate Blanchett w roli Lilith. Zdjęcie jest czarno-białe i możemy jedynie zobaczyć sylwetkę postaci, ale twórcy zadbali o wierność z oryginałem i bohaterka będzie posiadać podobne uczesanie oraz strój. Znana aktorka jest tylko jedną z wielu gwiazd, jakie pojawia się w filmie. Jeszcze w lutym do obsady dołączył Jack Black, który użyczy swojego głosu Claptrapowi oraz gwiazda serii Halloween, Jamie Lee Curtis, która zagra dr Patricię Tannis. To właśnie ta aktorka podzieliła się pierwszym zdjęciem z Borderlands, które zobaczycie poniżej.

Ojciec serii Randy Pitchford określił film jako Borderlands Cinematic Universe (BCU), tym samym potwierdzając, że filmowa seria będzie niezależna od kanonu gier, ale będzie z nią powiązana pod względem elementów świata, jak postacie, potwory, bronie oraz planety. Wygląda więc na to, że twórcy wierzą w ten projekt i liczą, że pozwoli im on na stworzenie prawdziwego uniwersum, na które złożą się kolejne kinowe filmy, w tym zapewne spin-offy oraz prequele, a może i w dalszej perspektywie seriale.

Wczytywanie ramki mediów.

Lilith (Cate Blanchett), niesławna banitka z tajemniczą przeszłością, niechętnie wraca na swoją rodzinną planetę Pandora, aby odnaleźć zaginioną córkę najpotężniejszego skurczybyka wszechświata, Atlasa (Edgar Ramirez). Lilith zawiera sojusz z nieoczekiwaną drużyną - Rolandem (Kevin Hart), byłym elitarnym najemnikiem, który teraz desperacko pragnie odkupienia; Tiną Tiną (Ariana Greenblatt), szaloną ekspertką od wybuchów; Kriegiem (Florian Munteanu), umięśnionym i nierozgarniętym ochroniarzem Tiny; Tannis (Jamie Lee Curtis), naukowiec, która nie trzyma się rozsądku; i Claptrapem (Jack Black), przemądrzałym robotem. Ci nieprawdopodobni bohaterowie muszą walczyć z obcymi potworami i niebezpiecznymi bandytami, aby znaleźć i chronić zaginioną dziewczynę, która może posiadać klucz do niewyobrażalnej mocy. Los wszechświata leży w ich rękach – ale będą walczyć o coś więcej: o siebie nawzajem.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu jest Eli Roth, znany z takich produkcji jak Hostel i Życzenie śmierci. Za scenariusz odpowiada Craig Mazin, współtwórca Czarnobyla i serialowego The Last of Us. W obsadzie znajdują się: Cate Blanchett, Kevin Hart, Jamie Lee Curtis, Jack Black, Ariana Greenblatt, Florian Munteanu, Haley Bennett, Edgar Ramírez, Olivier Richters, Janina Gavankar.

Borderlands to połączenie pierwszoosobowej strzelanki i gry RPG, które w kolejnych latach wyewoluowało w podgatunek looter-shooterów. Pierwsza część pojawiła się w 2009 roku. W grze sterowaliśmy jedną z czterech postaci, a naszym zadaniem było eksploracja planety Pandora w poszukiwaniu Skarbca, skrywającego w sobie tajemniczy artefakt obcej cywilizacji.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Khalid
Gramowicz
01/06/2021 18:20

W ogóle nie znam tej serii/uniwersum, bo nigdy w to nie grałem. Filmu jednak jestem ciekaw. Tym bardziej z taką obsadą.

Sanders-sama
Gramowicz
01/06/2021 18:04

Czemu mam takie nieodparte wrażenie że to Uniwersum im wyjdzie czubkiem ryja...