Claptrap przemówi głosem Jacka Blacka. Aktor dołączył do filmowego Borderlands

Radosław Krajewski
2021/02/12 11:30
2
0

Lionsgate ogłosiło kolejne duże nazwisko, które zasiliło obsadę ekranizacji gry Borderlands.

Claptrap przemówi głosem Jacka Blacka. Aktor dołączył do filmowego BorderlandsPrace nad filmową adaptacją Borderlands nareszcie ruszyły. Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że do obsady produkcji dołączyła Jamie Lee Curtis, aktorka zanan z cyklu horrorów Halloween. Na kolejne duże nazwisko nie musieliśmy długo czekać i właśnie ogłoszono, że Claptrap, czyli jeden z najważniejszych bohaterów gry, przemówi głosem Jacka Blacka. Aktor będzie miał więc okazję ponownie pracować z Cate Blanchett i reżyserem Eli’em Rothem od czasu Zegara Czarnoksiężnika z 2018 roku.

Claptrap jest robotem stworzonym do celów ogólnych przez korporację Hyperion. W pierwszej części pełni funkcję stewarda na Pandorze, znajdując się w gęsto zaludnionych obszarach oraz strzegąc przejść między obszarami. W świecie gry rozstanie są różne Claptrapy wymagające naprawy, które w ramach wdzięczności oferują nagrody. Z powodu zarozumiałego, ekscentrycznego i ciętego języka, przywódca Pandory decyduje o zniszczeniu wszystkich robotów. Jedynie oryginalny Claptrap z Fyrestone uchodzi cało i pomaga głównym bohaterom.

Jack Black ostatnio znany jest głównie z roli profesora Sheldona Oberona z dwóch części Jumanji. Wystąpił również w takich filmach, jak Gęsia skórka, Jaja w tropikach, Holiday, King Kong, Szkoła rocka oraz Telemaniak. Jest również członkiem zespołu Tenacious D.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu jest Eli Roth, znany z takich produkcji jak Hostel i Życzenie śmierci. Za scenariusz odpowiada Craig Mazin, współtwórca Czarnobyla i serialowego The Last of Us. Przypomnijmy, że Cate Blanchett wcieli się w postać syreny Lilith, która obecna jest w serii od drugiej części.

Borderlands to połączenie pierwszoosobowej strzelanki i gry RPG, które w kolejnych latach wyewoluowało w podgatunek looter-shooterów. Pierwsza część pojawiła się w 2009 roku. W grze sterowaliśmy jedną z czterech postaci, a naszym zadaniem było eksploracja planety Pandora w poszukiwaniu Skarbca, skrywającego w sobie tajemniczy artefakt obcej cywilizacji.

Komentarze
2
Fang
Gramowicz
13/02/2021 22:18
Karanthir666 napisał:

Ale Lilith jest od pierwszej części gdzie była grywalną postacią. Potem od drugiej części jest jako NPC.

Ta powtarzają ten błąd przy każdym newsie o tym filmie... Pisałem im o tym już dwa razy (ostatni raz raptem kilka dni temu: https://www.gram.pl/news/2021/02/09/gwiazda-halloween-w-obsadzie-borderlands-film-zaczyna-nabierac-ksztaltow.shtml). Widać nikt nie czyta tu komentarzy lub nie chce się poprawiać błędów. Jakoś newsów tutaj jest obecnie praktycznie zerowa...

Karanthir666
Gramowicz
12/02/2021 19:19

Ale Lilith jest od pierwszej części gdzie była grywalną postacią. Potem od drugiej części jest jako NPC.