Overwatch World Cup powróci w 2023 roku

Jakub Smolak
2022/12/19 15:40
0
0

Społeczność graczy zebranych wokół gry powinna się ucieszyć.

Mamy dobre wieści dla fanów Overwatch. Twórcy poinformowali, że po ponad trzech latach przerwy powróci inicjatywa Overwatch World Cup. Tym samym zapowiadają rywalizację, która wyłoni najlepszych graczy na świecie.

Overwatch World Cup powróci w 2023 roku

Wielki powrót Overwatch World Cup 2023

Wraz z zapowiedzią ujawnioną garstkę szczegółów, więcej informacji zostanie podanych w późniejszym terminie. W styczniu ogłoszonych zostanie 36 krajów i regionów biorących udział w Overwatch World Cup 2023, wtedy też otwarte zostaną zgłoszenia do komitetów. Każdy z nich będzie odpowiedzialny za organizację kwalifikacji dla swojego kraju i regionu, zgodnie z wytycznymi Blizzarda.

Ponadto wprowadzony zostanie otwarty format turniejowy – World Cup Trials. Będzie to, obok normalnych kwalifikacji, kolejna możliwość dla graczy walczących o miejsce w drużynie. Rozgrywki ruszą w lutym i zapewnią zwycięzcom bezpośrednie miejsce w kwalifikacjach do ich drużyn.

Wielki powrót Overwatch World Cup 2023, Overwatch World Cup powróci w 2023 roku

GramTV przedstawia:

„Niezależnie od tego, czy jesteście zawodowcami, aspirującymi amatorami, czy zwykłymi graczami, jest mnóstwo sposobów na udział. Wypatrujcie kolejnych ogłoszeń, w tym szczegółów dotyczących poszczególnych faz Overwatch World Cup 2023, informacji dla widzów i wiele więcej!” – czytamy w ogłoszeniu przesłanym przez wydawcę.

W czerwcu, po sfinalizowaniu składów drużyn, planowane są kwalifikacje Overwatch World Cup poprzez regionalne zawody online. Pozwolą one na wyłonienie najlepszej 16, która przejdzie do kolejnej fazy turnieju. Te drużyny powalczą następnie w turnieju LAN jesienią 2023 roku, aby wyłonić nowego mistrza świata.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!