Oppenheimer najbardziej dochodowym filmem biograficznym? Produkcja Nolana ściga się z Bohemian Rhapsody

Krzysztof Żołyński
2023/09/17 10:20
0
0

Oppenheimer jest coraz bliżej osiągnięcia granicy miliarda dolarów. Film Nolana stał się najbardziej dochodową produkcją w swojej kategorii.

Oppenheimer ma szansę pobić kolejny rekord, stając się najbardziej dochodowym filmem biograficznym, wyprzedzając film muzyczny Bohemian Rhapsody z 2018 roku, który opowiadał historię życia kultowego muzyka Freddiego Mercury’ego oraz legendarnej grupy Queen.

Oppenheimer najbardziej dochodowym filmem biograficznym? Produkcja Nolana ściga się z Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody zarobiło ponad 910 mln dolarów przy budżecie szacowanym na 55 mln, co jest oszałamiającym sukcesem kasowym. Chociaż Oppenheimer dysponował większym budżetem, wynoszącym 100 milionów dolarów, obecnie dogania swojego konkurenta i może ubiegać się o tytuł najbardziej dochodowej produkcji biograficznej. Trzeba też dodać, że osiągnął ten wynik bardzo szybko, gdyż wszedł do kin 21 lipca.

Oppenheimer może zdeklasować Bohemian Rhapsody

Największym zwycięzcą tej potyczki jest Rami Malek, który występuje w obu filmach. Jak zapewne wszyscy pamiętają, zdobył pierwszą w swojej karierze nagrodę Akademii za rolę wokalisty zespołu Queen. Jego rola w Oppenheimerze to w zasadzie niewielki epizod i przez kilka minut pojawia się na ekranie w roli Davida Hilla, jednego z naukowców, którzy byli idolami Oppenheimera i którego zeznania ujawniły spisek prowadzony przeciwko niemu przez Lewisa Straussa.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!