Nowy przywódca orków z 2. sezonu Pierścieni Władzy na pierwszych zdjęciach

Radosław Krajewski
2024/06/05 16:30
0
0

Aktor wcielający się w Adara nie powróci w nowych odcinkach. Twórcy serialu musieli więc znaleźć nowego odtwórcę tej roli.

Amazon aktywnie promuje drugi sezon Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Niedawno twórcy zaprezentowali nową postać, czyli Toma Bombadila na pierwszych zdjęciach. Swojej własnej prezentacji doczekał się także Sam Hazeldine, który w nowych odcinkach zagra Adara, przywódcę orków, który skonfliktowany jest z Sauronem. W pierwszym sezonie w tego złoczyńcę wcielił się Joseph Mawle, ale aktor postanowił zrezygnować z kontynuowaniu swojej przygody z serialem Amazona. Nie była to jedyna gwiazda serialu, która nie powróci w nowych epizodach i w drugim sezonie zabraknie jednej z najważniejszych postaci. Teraz w Entertainment Weekly pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego Adara w wykonaniu Hazeldine’a. Ujęcia z Pierścieni Władzy z przywódcą orków zobaczycie poniżej.

Nowy przywódca orków z 2. sezonu Pierścieni Władzy na pierwszych zdjęciach

Pierścienie Władzy – nowy Adar na pierwszych zdjęciach z drugiego sezonu

Hazeldine przyznał, że pociągające dla niego w tej roli była osobowość Adara, który nie postrzega siebie jako złoczyńcy. Dodał, że zależmy mu tylko na dobru swoich orków, które traktuje jak dzieci.

Dla mnie atrakcyjne było to, że jest mroczną postacią, ale nie postrzega siebie jako złoczyńcy. Próbuje tylko chronić swoje dzieci, Uruków. Robi więc to, co czuje, że musi zrobić, aby ocalić ich przed zagładą, niezależnie od tego, czy zrobi to Sauron, dla którego są mięsem armatnim, czy też elfy.

Hazeldine ujawnił także, jak będzie wyglądał początek drugiego sezonu Pierścieni Władzy dla Adara. Okazuje się, że upadły elf będzie w kryzysie egzystencjalnym.

Na początku sezonu Adar znajduje się w pewnym sensie w kryzysie egzystencjalnym, ponieważ tak naprawdę nie wie, co dalej robić. Jasne, będą musieli stawić czoła różnym atakom wrogów, ale skończył to, co zamierzał. Wziął na siebie odpowiedzialność za opiekę nad swoimi dziećmi i znalezienie im domu i właśnie to zrobił. To stanowi dla niego nowy początek w drugim sezonie.

W nowych odcinkach aktor nosi charakteryzację, której nałożenie zajmowało początkowo aż siedem godzin. Następnie udało się ją skrócić do pięciu i to wyłącznie dlatego, że jest jedynym aktorem w Pierścieniach Władzy, który ma tak skomplikowany i wymagający wygląd. Hazeldine wspomina również swój pierwszy dzień pracy, w którym kręcili scenę z około dwiema setkami orków.

W pomieszczeniu było około 200 orków i wszyscy coś chrząkali. Widzenie tak wielu osób w jednym miejscu jest dość denerwujące, to dość onieśmielające. Pomocne było przypomnienie sobie, że nie jestem szalony, a oni są tylko ludźmi.

GramTV przedstawia:

W nowych odcinkach Władcy Pierścieni od Amazonu twórcy wprowadzili w Adarze pewną istotną zmianę. Dialogi Adara zostały przepisane na prośbę Hazeldine’a, aby niektóre jego dialogi zmieniono z angielskiego na Czarną Mowę stworzoną przez Tolkiena. Ma to dodać postaci przywódcy orków złowrogiego wyrazu.

Aktor ujawnił także, że poznamy genezę Adara. W drugim sezonie zobaczymy, w jaki sposób elf przemienił się w lidera orków, którego poznaliśmy w poprzednich odcinkach Pierścieni Władzy. Poznamy także szczegóły jego przeszłości z Sauronem.

Sauron powrócił. Wypędzony przez Galadriel, bez armii czy sojusznika, powracający Mroczny Władca musi teraz polegać na własnej przebiegłości, by odbudować swoją siłę i nadzorować tworzenie Pierścieni Mocy, które pozwolą mu związać wszystkie ludy Śródziemia ze swą złowrogą wolą.

Showrunnerami serialu są J. D. Payne i Patrick McKay. W obsadzie znaleźli się: Morfydd Clark, Lenny Henry, Sara Zwangobani, Dylan Smith, Markella Kavenagh, Megan Richards, Robert Aramayo, Benjamin Walker, Ismael Cruz Córdova, Nazanin Boniadi, Tyroe Muhafidin, Charles Edwards, Daniel Weyman, Owain Arthur, Charlie Vickers, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Cynthia Addai-Robinson, Trystan Gravelle, Maxim Baldry, Ema Horvath, Sam Hazeldine oraz Leon Wadham.

Przypomnijmy, że drugi sezon Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy pojawi się już 29 sierpnia 2024 roku. Ponownie otrzymamy osiem odcinków, które trafią na platformę Prime Video.

Pierścienie Władzy – nowy Adar na pierwszych zdjęciach z drugiego sezonu, Nowy przywódca orków z 2. sezonu Pierścieni Władzy na pierwszych zdjęciach
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!