Nowa platforma Warner Bros z problemami. Max stracił liczbę subskrybentów

Radosław Krajewski
2023/08/03 14:15
0
0

Połączenie serwisów streamingowych nie wszystkim przypadło do gustu.

Max to nowa platforma Warner Bros., która w Ameryce wystartowała pod koniec maja. Serwis pierwotnie miał połączyć platformy HBO Max i Discovery+ w jedno i tak się też stało, chociaż firma zmieniła swoje plany i po protestach subskrybentów postanowiła zostawić drugi z serwisów, jako osobną platformę. Najwyraźniej nie przekonało to niektórych użytkowników, którzy teraz za dostęp do treści oferowanych wcześniej przez HBO Max musieli zapłacić więcej. Jak podało Warner Bros. Discovery w raporcie za drugi kwartał, liczba subskrybentów spadła o prawie dwa miliony.

Nowa platforma Warner Bros z problemami. Max stracił liczbę subskrybentów

Platformy streamingowe Warner Bros. straciły użytkowników w drugim kwartale

Obecnie HBO, HBO Max, Max oraz Discovery+ subskrybuje 95,8 miliona subskrybentów na całym świecie. Oznacza to spadek o 1,8 mln osób z 97,6 mln posiadaczy abonamentu z końca pierwszego kwartału bieżącego roku. Analitycy nie są zaskoczeni odpływem użytkowników w ostatnich miesiącach i nadchodzących kwartałach. Mniejsza liczba subskrybentów ma związek ze zmianą marki, ale również dostępnych pakietów i ich cen.

GramTV przedstawia:

Firma odnotowała straty w sektorze streamingu wynoszące aż 3 miliony dolarów. Dla porównania rok temu straty wyniosły aż 558 mln dolarów, ale w pierwszym kwartale obecnego roku zanotowano zysk w wysokości 50 mln dolarów. Prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, obiecał wtedy, że konglomerat spodziewa się rentowności sektora streamingu przez cały 2023 rok. Zarząd dodatkowo zadeklarował, że biznes streamingowy będzie przynosił trwałe zyski.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!