Nowa gra twórcy Dragon Age z teaserem. Gracze trafią do kolorowego świata fantasy

Mikołaj Ciesielski
2024/03/28 08:00
0
0

Mike Laidlaw i Yellow Brick Games prezentują światu swój projekt.

Pod koniec 2017 roku Mike Laidlaw – główny projektant i dyrektor kreatywny serii Dragon Age – opuścił BioWare. Kilka lat później doświadczony deweloper zdecydował się założyć własne studio o nazwie Yellow Brick Games. Tymczasem okazuje się, że wspomniany zespół jest gotowy, by pokazać światu swoją debiutancką produkcję. W sieci pojawił się już bowiem pierwszy teaser, a za kilka dni doczekamy się pełnoprawnej prezentacji.

Nowa gra twórcy Dragon Age z teaserem. Gracze trafią do kolorowego świata fantasy

Mike Laidlaw i Yellow Brick Games prezentują pierwszy teaser przygodowej gry akcji w świeci fantasy

Zgodnie z przekazanymi informacjami debiutancka produkcja Yellow Brick Games będzie przygodową grą akcji w klimatach fantasy. Udostępniony przez deweloperów teaser zapowiada, że w trakcie rozgrywki gracze odwiedzą fantastyczny i kolorowy świat. Niestety zespół nie podzielił się zbyt wieloma szczegółami, ale już 2 kwietnia 2024 roku otrzymamy pełnoprawną zapowiedź.

Nasz zespół przez lata ciężko pracował i nie możemy się doczekać, aby zaprezentować światu nasz debiutancki projekt. To dla nas ogromny kamień milowy i postrzegamy go jako pierwszy krok w długiej i satysfakcjonującej podróży dla firmy, wytyczając własną ścieżkę i rozwijając nasze talenty i produkty krok po kroku – komentuje Laidlaw.

Pierwotnie debiutancka produkcja Yellow Brick Games miała zostać wydana przez należącą do Take-Two firmę Private Division. Teraz okazuje się jednak, że studio wyda wspomnianą grę samodzielnie. Mike Laidlaw stwierdził, że jest to „skok wiary”, zwłaszcza w „obecnym, burzliwym klimacie w branży”. Deweloper wierzy jednocześnie, że jest to również „okazja, aby wziąć los w swoje ręce i dotrzeć bezpośrednio do graczy i szerszej społeczności graczy”.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto dodać, że w Yellow Brick Games pracuje obecnie 68 osób. Debiutancka produkcja wspomnianego zespołu ma natomiast zadebiutować na rynku w 2025 roku. Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy teaser.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!