Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Nieoficjalny opis fabuły Czarnej Pantery 2. Szykuje się wielka wojna w MCU

Radosław Krajewski
2021/07/05 18:20

Do sieci trafił pierwszy opis fabuły drugiej części Czarnej Pantery, który potwierdza wcześniejsze plotki.

Nieoficjalny opis fabuły Czarnej Pantery 2. Szykuje się wielka wojna w MCUPod koniec ubiegłego miesiąca w Atlancie rozpoczęły się prace na planie Black Panther: Wakanda Forever, czyli drugiej części Czarnej Pantery. Kilka tygodni wcześniej świat obiegła informacja, że Marvel znalazł odtwórcę roli Namora, jednej z ważniejszych postaci z komiksów, która zadebiutuje w uniwersum właśnie w tym filmie. Wraz z tą informacją pojawiła się plotka, że Czarna Pantera 2 przedstawi nam mieszkańców Atlantydy, z którymi Wakanda będzie prowadzić wojnę. Potwierdza to pierwszy, nieoficjalny opis fabuły, który zdradza kolejne szczegóły.

Zarówno Wakanda, jak i Atlantyda to ukryte cywilizacje z zaawansowaną technologią i zwiększonymi zdolnościami militarnymi, które postanawiają oddzielić się od reszty świata dla własnego bezpieczeństwa i strachu przed obcymi. Mieszkańcy Wakandy obawiają się, że ich technologia zostanie wykorzystana w złym celu, z kolei w Atlantydzie panuje przekonanie, że mieszkańcy powierzchni zniszczą ich mityczne miasto, tak jak robili to wiele wieków temu. Ich obawy nasilają się jeszcze bardziej, gdy dojdzie do wojny między tymi dwoma narodami. Wakanda i Atlantyda połączeni są ze sobą trudną przeszłością. Wakanda to jedyne państwo na świecie z dostępem do Vibranium. Jednak pogłoski o tym rzadkim surowcu rozeszły się po całym świecie, w tym do ludzkiego ojca Namora, który zostaje wysłany na poszukiwanie Vibranium na Antarktydzie.

GramTV przedstawia:

Wciąż nie wiemy kto zostanie głównym bohaterem widowiska po nagłej śmierci Chadwicka Bosemana, odtwórcy roli T'Challi. Spekulowano, że duże szanse na powrót ma Michael B. Jordan, wcielający się w Killmongera z pierwszej części. Sam aktor jednak nie jest przekonany, czy Marvel ma wobec niego jakiekolwiek plany. Pomimo wystartowania prac na planie wciąż nie znamy zbyt wielu szczegółów o filmie.

Za reżyserię i scenariusz Black Panther: Wakanda Forever odpowiada ponownie Ryan Coogler. W filmie zobaczymy Danai Gurirę, Lupitę Nyong’o, Letitię Wright oraz Martina Freemana. Film pojawi się w kinach 8 lipca 2022 roku.

Komentarze
2
Khalid
Gramowicz
05/07/2021 19:49

Czarna Pantera to chyba najnudniejszy film Marvela. Ciężko było dotrwać do końca.

Wicket_Boomber
Gramowicz
05/07/2021 19:43

-_- , to cale universum jest nudne ... na samym koncu i tak "marvelsi" zawsze wygrywaja ...