Nicolas Cage w najbardziej przerażającej roli życia. Kod zła na nowym mocnym zwiastunie

Krzysztof Żołyński
2024/05/21 20:00
0
0

Do sieci trafił właśnie kolejny zwiastun filmu Kod zła. W tym mocnym thrillerze akcji, Nicolas Cage zagra potwornego seryjnego mordercę.

Kod zła już jakiś czas temu został okrzyknięty następcą Milczenia owiec. Z jednej strony jest to wielkie wyróżnienie i honor dla tego filmu, ale z drugiej strony również ogromne wyzwanie i wysoko zawieszona poprzeczka. Teraz każdy fan kreacji Anthony’ego Hopkinsa będzie czuł się upoważniony do porównywania go z pretendującym do tytułu widowiskiem. To czy Nicolas Cage jest w stanie udźwignąć ten ciężar dopiero się okaże, ale z pewnością jest to najbardziej przerażająca rola w jego długiej karierze. Grywał już rozmaite pokręcone postacie, ale czy uda mu się zagrać bestię na miarę Hannibala Lectera? Zwiastuny, które do tej pory pokazywali nam twórcy Kodu zła sugerują, że zamierzają nas solidnie przestraszyć i atmosfera filmu będzie przytłaczająca. I oby nie zawiedli oczekiwań.

Nicolas Cage w najbardziej przerażającej roli życia. Kod zła na nowym mocnym zwiastunie

Nicolas Cage mjak Hannibal Lecter z Milczenia owiec? Jest nowy, przerażający zwiastun filmu Kod zła

Kod zła (Longlegs) to produkcja, zaklasyfikowana jako thriller psychologiczny, w którym Nicolas Cage wcielił się w bezwzględnego seryjnego zabójcę. Prezentowane do tej pory trailery zawsze były bardzo mroczne i sugerowały, że będzie to mocne widowisko, skierowane raczej do widzów lubiących historie z dreszczykiem. Zresztą za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Oz Perkins, filmowiec doskonale znany wielbicielom gatunku, a więc można uważać, że także on jest gwarancją solidnego widowiska.

Centralną postacią jest świeżo wcielona do FBI, agentka Lee Harker, która zostaje rzucona na głęboką wodę, ma wytropić nieuchwytnego seryjnego mordercę. Wkrótce okazuje się, że jest ona osobiście powiązana z zabójcą i wszystko zaczyna się komplikować.

W roli agentki Lee Harker zobaczymy młodą, amerykańską aktorkę Maikę Monroe, która ma na koncie występy w filmach Coś za mną chodzi i Watcher. Obok niej i wspomnianego Nicolasa Cage'a w obsadzie produkcji są też Alicia Witt (The Walking Dead), Blair Underwood (American Crime Story), Erin Boyes (Nóż w nocnej ciszy), Lisa Chandler (50 States of Fright) oraz Dakota Daulby (Uczeń i mistrz). Dead), Blair Underwood (American Crime Story), Erin Boyes (Nóż w nocnej ciszy), Lisa Chandler (50 States of Fright) oraz Dakota Daulby (Uczeń i mistrz).

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że Nicolas Cage jakiś czas temu obwieścił światu, że zamierza kończyć karierę filmową, ale zamiast na emeryturę, aktor planował skierować się w stronę produkcji dla streamerów z naciskiem na seriale. Jakoś po tej zapowiedzi zaczął się wysyp (w większości) udanych ról na dużym ekranie, a więc chyba możemy póki co uznać, że wycofał się ze swojej deklaracji. I chyba bardzo dobrze, bo mimo wielu krytycznych głosów, w tym aktorze drzemie wciąż wielki potencjał i nie można mu odmówić talentu.

Kod zła trafi do polskich kin 12 lipca.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!