Need for Speed Unbound w 4K i 60 FPS. Znamy szczegóły techniczne

Maria Wawrzyniak
2022/10/07 19:15

W sieci pojawiło się sporo szczegółów technicznych dotyczących świeżo zapowiedzianej odsłony serii Need for Speed.

Jeszcze wczoraj studio Criterion Games wspólnie z Electronic Arts oficjalnie zapowiedziało nową grę z serii Need for Speed o podtytule Unbound. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe oraz listę samochodów, na której znajdziemy ponad 140 pozycji. Teraz natomiast deweloperzy ujawnili kolejne szczegóły techniczne redakcji IGN, która opublikowała obszerny artykuł na ten temat – znajdziecie go (wyłącznie w języku angielskim) pod tym adresem. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje.

Need for Speed Unbound w 4K i 60 FPS. Znamy szczegóły techniczne

Need for Speed Unbound w 4K, 60 FPS-ach i nie tylko

 • Gra zaoferuje nam otwarty świat nazwany Lakeshore.
 • Gracze mogą liczyć na dynamiczną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K.
 • Nie musimy martwić się rozgrywką typu tylko-online – produkcja zapewni od premiery tryb single player offline.
 • Dostępna będzie także funkcja cross-play, aczkolwiek nie będzie cross-progresji.
 • Need for Speed Unbound ma zaoferować zupełnie nową strukturę kampanii:
  • (...) kiedy bierzesz udział w wyścigu, istnieje wpisowe, które w zasadzie musisz być w stanie zapłacić, a potem możesz je odzyskać – dzięki nagrodzie, jeśli dobrze ci pójdzie – albo stracić te pieniądze. Musisz więc dokonać wyboru, w którym wyścigu weźmiesz udział i z jakim wpisowym czujesz się komfortowo. (Kieran Crimmins, dyrektor kreatywny gry)
 • W grze ma pojawić się wciągająca narracja. Produkcja opowie nam historię dwójki znajomych, którzy zostają podzieleni przez napad na rodzinny warsztat samochodowy. Otrzymamy możliwość odzyskania wartościowego samochodu poprzez wygranie ostatecznego wyścigu ulicznego.
  • Każda z tych postaci jest pełnoprawnym bohaterem. Mają swoje małe wątki fabularne, mają własne osobowości, unikalne możliwości dostosowania samochodu i styl – i możesz zobaczyć, jak jeżdżą po okolicy. (Kieran Crimmins, dyrektor kreatywny gry)
 • Produkcja zaoferuje misje poboczne związane z wyścigami. Twórcy nie zapomnieli także o pościgach policyjnych, aczkolwiek w tym przypadku policja przyjmie bardziej taktyczne podejście do rywalizacji z graczem.
  • Musisz wybrać strategię do rodzaju policji, która Cię ściga. A jeśli będziesz naprawdę dobry, możesz nawet wziąć udział w pełnym pościgu. Jeśli znasz wszystkie strategie, nawet wtedy możesz uciec. Ale jeśli tego nie zrobisz, albo nie potrafić tych strategii wykorzystać, przegrasz. (Kieran Crimmins, dyrektor kreatywny gry)
 • Gra posiada tryb rywalizacji sieciowej. W trybie wieloosobowym pojawi się także system banerów, dzięki którym pochwalimy się swoimi osiągnięciami.
 • Need for Speed Unbound ma zapewnić najgłębszy system jazdy i najlepsze doświadczenia z prowadzenia samochodu w całej historii studia Criterion Games. Deweloperzy stworzyli nawet zupełnie nowy system fizyki.
 • Kieran Crimmins, dyrektor kreatywny produkcji, podkreślił, iż seria Need for Speed ma wyznaczać trendy.
  • Need for Speed to wyznaczanie trendów. To przełamywanie formy. To bunt. To serce tej fantazji o wyścigach ulicznych; powinniśmy więc badać nowe style, nowe wizje i sposoby na to, jak gra może wyglądać, aby nie tylko wyróżniać się wśród wszystkiego innego, ale także dostarczyć innowacji tam, gdzie te trendy powinniśmyw wyznaczać.

Przypomnijmy na koniec, że Need for Speed Unbound ma zadebiutować na rynku 2 grudnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
10/10/2022 13:32
Tsalimon napisał:

Zaczynają to bardzo mocno reklamowac a to oznacza ni mniej ni wiecej , że będzie pewien gniot ...

Jeśli nie będzie nim jednak to się zainteresuję tym tytułem, ta seria przestała być dla mnie konkurencyjna dla innych marek gier wyścigowych, a tak to chociaż zaczęła się graficznie odróżniać w całkiem niezłym stylu. 

Tsalimon
Gramowicz
07/10/2022 19:59

Zaczynają to bardzo mocno reklamowac a to oznacza ni mniej ni wiecej , że będzie pewien gniot ...