Musk reaguje na groźby Rosji i pisze o śmierci w „tajemniczych okolicznościach”

Mikołaj Ciesielski
2022/05/09 11:35

Szef agencji kosmicznej Roskosmos zapowiada, że Elon Musk będzie musiał w „dorosły sposób” odpowiedzieć za przekazanie Ukrainie systemu satelitarnego Starlink.

Musk reaguje na groźby Rosji i pisze o śmierci w „tajemniczych okolicznościach”

Jak zapewne wiecie, Elon Musk – prezes Tesli i SpaceX oraz właściciel Twittera – w wyniku agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę postanowił udostępnić państwu atakowanemu przez Rosję system komunikacji satelitarnej Starlink. Oczywiście nie spodobało się to Rosjanom. Wczoraj szef agencji kosmicznej Roskosmos, Dmitrij Rogozin, zagroził Elonowi Muskowi i zapowiedział, że mulitmiliarder będzie musiał w „dorosły sposób” odpowiedzieć za „dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej”.

Dziś w nocy Musk postanowił odnieść się do gróźb Rogozina za pośrednictwem portalu Twitter. Prezes Tesli i SpaceX najpierw przytoczył wypowiedź szefa agencji kosmicznej Roskosmos, a następnie opublikował wpis o treści: „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było Was poznać. Tweet Muska skomentowała m.in. Maye Musk, matka Elona, która zaznaczyła, że nie ma w tym nic śmiesznego. Mulitmiliarder odpowiedział słowami: „Przepraszam! Zrobię, co w mojej mocy, by przeżyć”.

Na koniec warto dodać, że system komunikacji satelitarnej Starlink pozwolił Ukraińcom utrzymać łączność internetową na terenie ich kraju, bez względu na niszczenie infrastruktury sieciowej przez wojska rosyjskie. Rosjanie próbowali bezskutecznie zablokować satelitarne terminale internetowe firmy SpaceX, z których korzystają m.in. ukraińscy urzędnicy państwowi, wojsko, a także cywile.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
alex1112
Gramowicz
09/05/2022 19:00

A ja myślę że wierchuszka na kremlu też będzie musiała w "dorosły sposób" odpowiedzieć za cały ten bajzel. proponuję spotkać się w Norymberdze i całość dokładnie "przedyskutować".

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
09/05/2022 18:39
Kafar napisał:

Co to ma do gier czy technologii?

Gdyby Ukrania została na stałe odcięta od sieci to jakby grali w mobilki czy inne sieciówki na PC?

W sumie ten artykuł i tak jest nieco ciekawszy niż kolejne demo na Unreal Engine 5, 40 kolejnych artykułów o Wiedźminie 3, 50 kolejnych o Cyberpunku,

Kafar
Gramowicz
09/05/2022 11:53

Co to ma do gier czy technologii?