Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Prawie 3000 osób buduje Nowy Jork w Minecrafcie. Imponujący projekt fanów

Maria Wawrzyniak
2022/03/15 17:00

Zespół składający się z 2731 osób pracuje nad stworzeniem Nowego Jorku w grze Minecraft – w skali 1:1, gdzie jeden blok reprezentuje metr sześcienny.

Społeczność gry Minecraft nie przestaje zaskakiwać. Dwa lata temu powstał niezwykle ambitny projekt o nazwie Build the Earth, gdzie zespoły graczy oraz miłośników produkcji Mojang mają jeden konkretny cel: zrekonstruować całą naszą planetę w grze Minecraft. Choć wydaje się to wręcz niemożliwe, niedawne doniesienia dają nadzieję na to, iż projekt rzeczywiście może kiedyś zostać ukończony.

Jak podaje serwis PCGamesN, największy zespół – składający się z aż 2731 osób z najróżniejszych zakątków świata – skoncentrował się na odtworzeniu Nowego Jorku w skali 1:1, gdzie jeden blok minecraftowy reprezentuje metr sześcienny w rzeczywistości. Liderem zespołu jest 21-letni programista z Frankfurtu znany jako Minefact. Jeszcze w 2019 roku Minefact stworzył własny generator budynków na podstawie danych z Google Maps. Jakiś czas później postanowił użyć go również w przypadku Nowego Jorku i, zdziwiony naprawdę niezłą jakością, dołączył do projektu Build the Earth, który wówczas powstał.Prawie 3000 osób buduje Nowy Jork w Minecrafcie. Imponujący projekt fanówPo dwóch latach udało się zbudować m.in. Budapeszt czy Chateauroux. Nowy Jork jest jednak największym przedsięwzięciem, nad którym pracuje najwięcej osób. Zespoły pracują na zmianę nad różnymi dystryktami – i choć minie sporo czasu, nim wielkie miasto w Stanach Zjednoczonych zostanie zbudowane w Minecrafcie, zainteresowani mogą udać się na serwer Minefact Network na Discordzie, aby być na bieżąco.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
16/03/2022 02:25

We built cube city… we built cube city on rock and roll!