Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Zmarł aktor Miłogost Reczek. Użyczył głosu m.in. Vesemirowi w Wiedźminie 3

Maria Wawrzyniak
2021/12/15 08:00

Wczoraj internet obiegła bardzo smutna wiadomość – nie żyje aktor dubbingowy Miłogost Reczek.

Na pewno wielu z Was poznaje pana z poniższego zdjęcia (źródło: Mieczyslaw Wlodarski/East News). Nie mamy jednak dobrych wieści, ponieważ wczoraj internet obiegła niezwykle przykra wiadomość – Miłogost Reczek, lektor oraz aktor dubbingowy, nie żyje. Poinformowali o tym między innymi przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Zmarł aktor Miłogost Reczek. Użyczył głosu m.in. Vesemirowi w Wiedźminie 3

GramTV przedstawia:

Głos mężczyzny mogliśmy bowiem usłyszeć zarówno w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie przemówił jako Vesemir oraz Talar, jak i w grze Cyberpunk 2077, gdzie z kolei zagrał Viktora Vectera. Twórca przez wiele lat użyczał również swojego głosu we wszelkiego rodzaju słuchowiskach i książkach. Ba, Reszek wcielił się także w Juliusza Cezara w słynnej bajce Asteriks i Obeliks czy w Obi-Wana Kenobiego w Gwiezdnych Wojnach. Artysta od kilku lat zmagał się z nowotworem; od 2018 roku walczył ze szpiczakiem mnogim.

Zamilkł głos, którym przemawiali do nas bohaterowie książek, filmów, słuchowisk. Miłogost Reczek stworzył niezliczoną liczbę kreacji aktorskich i lektorskich, bez jego interpretacji i talentu nie byłoby również Pisma do Słuchania i Śledztwa Pisma. (Pismo)

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!