Microsoft ogłosił „najbardziej znaczącą zmianę w klawiaturze Windows” od 30 lat

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/06 17:30
1
0

Tyle że większość użytkowników pecetów raczej nie będzie zadowolona.

Przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft oficjalnie ujawnili coś, co nazywają „pierwszą znaczącą zmianą w klawiaturze komputerów z systemem Windows od prawie trzech dekad”. Chociaż brzmi to bardzo interesująco, tak na pewno wielu z Was nieszczególnie się spodoba, ponieważ chodzi tutaj o wprowadzenie nowego dedykowanego klawisza sprzętowego dla Windows Copilot AI, czyli – w skrócie – dla sztucznej inteligencji.

Microsoft ogłosił „najbardziej znaczącą zmianę w klawiaturze Windows” od 30 lat

Microsoft wprowadzi nowy przycisk na klawiaturach PC

Yusef Mehdi, wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. marketingu konsumenckiego w Microsoft stwierdził, że firma przygotowuje się w ten sposób do zapoczątkowania ery „bardziej osobistych i inteligentnych komputerów napędzanych doświadczeniem AI, które zostaną płynnie wplecione w system operacyjny Windows”. Według Microsoftu 2024 roku będzie „rokiem pecetowego AI”. Przycisk dla aplikacji Copilot zostanie wprowadzony na nowych komputerach z systemem Windows od lutego bieżącego roku – zgodnie z oczekiwaniami pierwsze sprzęty z nowym przyciskiem zostaną ogłoszone już w przyszłym tygodniu na targach CES 2024.

Nowy klawisz ma ułatwić użytkownikom wywołanie interfejsu Windows Copilot, zaś dla użytkowników, którzy zdecydują się tę funkcję wyłączyć, będzie on po prostu otwierać wyszukiwarkę Windows.

Wprowadzenie klawisza Copilot oznacza pierwszą znaczącą zmianę w klawiaturze komputera z systemem Windows od prawie trzech dekad. Wierzymy, że umożliwi to ludziom łatwiejsze uczestnictwo w transformacji AI. Klawisz Copilot dołącza do klawisza Windows jako podstawowa część klawiatury komputera PC, a po naciśnięciu nowy klawisz wywoła funkcję Copilot w systemie Windows, aby ułatwić korzystanie z Copilota na co dzień. Prawie 30 lat temu wprowadziliśmy klawisz Windows do klawiatury PC, który umożliwił ludziom na całym świecie interakcję z systemem Windows. Postrzegamy to jako kolejny moment transformacji w naszej podróży z systemem Windows, w którym Copilot będzie punktem wejścia do świata sztucznej inteligencji na PC.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
07/01/2024 00:22

Copilot? Jajcopilot. Hehehe.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.