Microsoft ma piękny sen, a w tym śnie Game Pass jest wszędzie. I da się to zrealizować

Krzysztof Żołyński
2023/12/01 17:55
1
0

Microsoft ma ogromne marzenie, a jest nim chwila, kiedy Game Pass będzie oferowany na konkurencyjnych platformach do grania.

Można powiedzieć, że uwaga Microsoftu przesunęła się w ostatnich latach na świadczeniu usługi subskrypcyjnej, która dostarcza ludziom ogromną bazę gier, a konsole pozostają wyraźnie w tle. Xbox Game Pass rośnie wciąż w siłę, przybywa mu użytkowników, a biblioteka gier staje się coraz bardziej atrakcyjna. Nic więc dziwnego, że gigant technologiczny ma wielki apetyt na kolejny skok. Ponieważ usługa pojawia się już poza konsolą, czego przykładem są np.: telewizory Samsunga i LG, to dlaczego nie mogłaby być dostępna na konsolach konkurencji?

Microsoft ma piękny sen, a w tym śnie Game Pass jest wszędzie. I da się to zrealizować

Microsoft policzył sobie wszystko dokładnie. Sprzedaż subskrypcji jest o wiele bardziej dochodowa niż sprzedaż gier w klasycznym modelu. Jest więc pomysł, żeby wejść z nią na jak największą liczbę urządzeń, wliczając w to platformy PlayStation i Nintendo.

Dyrektor finansowy Xbo, ujawnił, że misją firmy jest udostępnianie własnych doświadczeń i usług subskrypcyjnych na każdym ekranie, na którym można grać w gry. Wspomniał o urządzeniach mobilnych, telewizorach Smart TV i konkurentach, takich jak Nintendo i PlayStation. Tak szerokie potraktowanie Game Passa, sprawiłoby że stanie się on globalną usługą dla graczy – dostępną na wielkiej ilości urządzeń, niekoniecznie kojarzących się z Microsoftem.

Czy Game Pass pojawi się na konsolach PlayStation i Nintendo?

Trzeba pamiętać, że wraz z przejęciem Activision Blizzard, własnością Microsoftu stała się firma specjalizująca się w grach mobilnych – King. Ich portfolio jest ogromne, a więc jest to kolejny sposób na poszerzenie zasobów Game Passa i docieranie z nim do jeszcze większej grupy odbiorców. W podboju rynku mobilnego pomogą z pewnością rozwiązania chmurowe.

GramTV przedstawia:

W drodze na platformy konkurencji nie bez znaczenia jest z pewnością taka gra, jak World of Warcraft, w którego chętnie zagrają pewnie wszyscy posiadacze konsol i z pewnością nie będą zwracali uwagi na logo jakie się na niej znajduje.

Podsumowując, można powiedzieć, że marzenie Microsoftu wcale nie jest niemożliwe do zrealizowania, a pojawienie się Game Passa na konsolach konkurencji to science fiction.

Komentarze
1
Kafar
Gramowicz
02/12/2023 09:59

Może najpierw niech załatwią game pass na steam decka. I to nie chodzi o jakieś w chmurze przez przeglądarke. Czas jednak docenić linuxa, a nie snić o jakiś dalszych fantazjach.