Microsoft chciał odebrać pracownikom darmową subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/05 17:00
2
0

Phil Spencer w porę zainterweniował i cofnął decyzję o odebraniu pracownikom dostępu do darmowego Xbox Game Pass Ultimate.

Niedawno w sieci pojawiła się dziwna wiadomość o tym, że Microsoft ma w planach odebranie pracownikommmm dostępu do darmowej subskrypcji Xbox Game Pass w wersji Ultimate. Dostęp miało utracić większość załogi, która obecnie liczy około 238 tysięcy osób (a więc całkiem sporo). Według dziennikarza The Verge, Toma Warrena, wstępnie prawo do korzystania z usługi miało przysługiwać tylko pracownikom bezpośrednio związanym z Xbox, czyli gamingowym oddziałem Microsoftu.

Microsoft chciał odebrać pracownikom darmową subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate

Microsoft chciał odebrać pracownikom darmowy Xbox Game Pass. Phil Spencer zainterweniował

Jak nietrudno się domyślić, tego typu zmiana nie spodobała się pracownikom. Niektórzy z nich napisali nawet bezpośrednio do Phila Spencera, szefa działu Xbox, na wewnętrznej platformie do komunikacji, aby chociaż skomentował całą tę sytuację. Według plotek Spencer nie miał o niczym takim najmniejszego pojęcia.

Co jednak ciekawe, zaledwie dzień później Tom Warren opublikował nową wiadomość, w której poinformował (powołując się na wewnętrzną wiadomość z platformy do komunikacji Viva używanej przez Microsoft), że Phil Spencer ostatecznie zainterweniował w tej sprawie i udało mu się cofnąć decyzję o odebraniu pracownikom korporacji dostępu do Xbox Game Pass Ultimate.

GramTV przedstawia:

Choć są to jedynie domysły, zmiana najprawdopodobniej była związana z faktem, iż niedawno Microsoft zdecydował się podwyższyć ceny abonamentu – od lipca bieżącego roku w Polsce gracze muszą płacić 8 złotych więcej za najdroższą wersję usługi, czyli właśnie Xbox Game Pass Ultimate.

Komentarze
2
Campino
Gramowicz
05/11/2023 22:00

„Microsoft ma w planach odebranie pracownikommmm” Co takiego?

JakiśNick
Gramowicz
05/11/2023 19:15

A jak jakieś polskie korpo zabierze pracownikom multisporta to też zrobicie o tym newsa? Bo u nich to kosztuje 15 dolarów, czyli mniej niż u nas spotify premium (20zł)...