Michael B. Jordan tworzy własną produkcję o czarnym Supermanie. Znamy szczegóły

Radosław Krajewski
2021/07/27 19:30
1
0

Popularny aktor jest twórcą nowego serialu ze świata DC Comics, w którym poznamy nową wersję Supermana.

Pod koniec lutego bieżącego roku Warner Bros. ogłosił realizację kolejnego filmu o Supermanie. Nie będzie to jednak kontynuacja przygód Clarka Kenta granego przez Henry’ego Cavilla. Studio chce postawić na Kal-Ela, którego zagra czarnoskóry aktor. Scenarzystą produkcji jest Ta-Nehisi Coates, a wytwórnia obecnie poszukuje czarnego reżysera oraz obsadę do filmu. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny projekt o Supermanie, który powstaje w tym samym czasie. Zgodnie z niedawnymi słowami producenta Charlesa Rovena, który wierzy, że w filmowym uniwersum może istnieć kilka wariantów tej samej postaci, HBO Max zamówiło stworzenie serialu o Supermanie. Za projekt odpowiada Michael B. Jordan, który był jednym z kandydatów do obsadzenia go w roli Człowiek ze stali w nowym filmie.Michael B. Jordan tworzy własną produkcję o czarnym Supermanie. Znamy szczegółyAktor wraz ze swoją firmą produkcyjną Outlier Society rozpoczęli opracowywanie serialu, który opowie historię Val-Zoda, jednej z wielu alternatywnych wersji Supermana, który zadebiutował w 19. zeszycie serii Earth-2 w 2014 roku. Superbohater pochodzi Ziemi-2 i jest jednym z trójki dzieci, którym udało się uciec ze zniszczonego Kryptonu. Val-Zod przez wszystkie lata swojego pobytu na planecie ukrywał się wśród ludzi, ale musiał się ujawnić, gdy członkowie grupy Wonders poprosili go o pomoc z pokonaniem złego Supermana.

Produkcja jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i żadne szczegóły nie zostały ujawnione. Nie wiemy kto napisze scenariusz, chociaż ktoś został już zaangażowany w pisanie skryptów, ani też kto wyreżyseruje odcinki i wcieli się w głównego bohatera. Michael B. Jordan na razie zaangażowany jest wyłącznie jako producent, ale niewykluczone, że ostatecznie zagra Val-Zoda. Aktorowi proponowano rolę Supermana w nowym filmie, ale odmówił wzięcia udziału w produkcji. Według informatorów Jordan nie chciał, aby Warner Bros. zmienił rasę głównego bohatera i wolał, żeby studio nakręciło film o jednej z czarnoskórych wersji Supermana. Dlatego też aktor wyszedł z propozycją stworzenia serialu o Val-Zodzie.

GramTV przedstawia:

Niezatytułowana jeszcze produkcja będzie serialem limitowanym, a więc fani komiksowego herosa nie będą mogli liczyć na kontynuację. Niewykluczone jednak, że Warner wykorzysta tego bohatera w innych produkcjach, gdzie pojawi się u boku innych superbohaterów. Serial powstaje na wyłączność dla HBO Max. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
28/07/2021 08:59

Jeżeli mówimy o alternatywnej postaci to spoko. Byle nie Clark Kent.